Jeszcze o Targach Wolontariatu...

6

 

 

14 różnych organizacji, 7 prelekcji, a wszystko to na pierwszych na Podkarpaciu Targach Wolontariatu zorganizowanych w I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie!

18 marca od godziny 10 do 14 pojawiło się w nasze szkole około 400 osób. Wszyscy mieli ten sam cel - wolontariat.

7

Już od wczesnych godzin porannych trwały prace nad przygotowaniem sal - prelekcyjnej i targowej. Uczniowie dopinali ostatnie szczegóły, aby o godzinie 10:20 oficjalnie rozpocząć z udziałem Pani Wicedyrektor Alicji Król, przywitać zgromadzonych gości i zaprosić ich do korzystania z licznych atrakcji. I tak się zaczęły Targi, a razem z nimi cała seria krótkich wykładów wolontariuszy, nauczycieli i koordynatorów różnych organizacji, stowarzyszeń i grup.

1

 

W tym samym czasie osoby, które nie brały udziału w prelekcjach korzystały z obecności przedstawicieli 14 organizacji i szukały odpowiedzi na pytania: od czego zacząć, co robić i jak się przygotować, aby zostać wolontariuszem?

2

Każda z części programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Momentami sala prelekcyjna była pełna i przybyli goście nie mogli się pomieścić! Wszystko to jednak nie przeszkodziło w utrzymaniu pozytywnej, przyjaznej atmosfery. Uśmiech gościł na każdej spotkanej twarzy.

4

 

8

 

9

 

Podczas Targów nie zabrakło także kilku niespodzianek. Na koniec każdego z wykładów najbardziej aktywni otrzymywali drobne upominki.

5

 

Organizatorzy wydarzenia również zostali zaskoczeni wizytą m.in. Radia Via, Polskiego Radia Rzeszów oraz Telewizji Polskiej.

Tego wszystkiego nie udałoby się zorganizować, gdyby nie pomoc wielu wspaniałych ludzi: p. dyrektora Piotra Wanata, p. wicedyrektor Alicji Król, p. prof. Katarzynie Mikluszce, wszystkich partnerów, przybyłych organizacji, uczestników Targów oraz uczniów 1 LO.3

 

Pierwsze takie wydarzenie na Podkarpaciu spotkało się z ogromnym entuzjazmem wśród ludzi. Bardzo miło było nam zobaczyć, że warto organizować takie inicjatywy. Kto wie, może w przyszłości czeka nas druga edycja Targów Wolontariatu...

10

Zosia Zając 2b