MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Konkurs "Sprzączki i guziki ..."

Zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu Instytutu Pamięci Narodowej „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”. 

Zadaniem uczestników jest stworzenie strony z albumu poświęconej konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Zadanie to wymaga od uczestników opracowania koncepcji plastycznej pracy, ale również zaangażowania w poszukiwanie informacji o wybranym przez siebie bohaterze. 

Zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o kontakt z p.K.Milcarek-Mróz lub p.D.Betleją. Termin składania prac do 23.06.2016.

Konkurs pozwala spojrzeć na Zbrodnię Katyńską jako na tragedię poszczególnych osób i rodzin, a nie masowy mord. Uczniowie poznają sylwetki pomordowanych i ich rodzin, dowiadują się o ich życiu prywatnym, dokonaniach, sukcesach i roli jaką pełnili w życiu publicznym niepodległej Polski.

Imię i nazwisko bohatera pracy konkursowej powinno znajdować się na tzw. „Liście Katyńskiej” lub „Ukraińskiej Liście Katyńskiej”, zamieszczonej pod adresem internetowym:

http://www.radaopwim.gov.pl/static_article/zbrodnia-katynska/ 

Praca nie może dotyczyć osoby upamiętnionej w poprzednich edycjach konkursu. Lista upamiętnionych bohaterów pod adresem: 

http://pamiec.pl/download/49/48826/Listaupamietnionychbohaterowwszesciuedycjach.pdf

Projekt pracy może zawierać m.in. biogram, opis, wiersz, tekst piosenki, zdjęcia, rysunki. Technika wykonania pracy jest dowolna (maksymalny format karty: A3). 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Jego celem jest upamiętnienie ofiar rozstrzelanych wiosną 1940 r. z rozkazu najwyższych władz ZSRR. Nagrodą dla laureatów jest wyjazd edukacyjny na Białoruś oraz Litwę.

Więcej informacji o konkursie na stronie IPN http://pamiec.pl/pa/edukacja/konkursy/ogolnopolskie/sprzaczki-i-guziki-z-or/15960,VII-edycja-konkursu-Sprzaczki-i-guziki-z-orzelkiem-ze-rdzy.html

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.