MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Magia kina: Sherlock Holmes "Gra cieni"

holmes


Sherlock Holmes "Gra cieni" czyli o tym, jak sequel może być utrzymany na tym samym, jak nie lepszym poziomie niż część pierwsza.

Co zrobić, żeby pokonać przepojonego żądzą mordu szalonego naukowca? Proste.

Być Sherlockiem Holmesem (Robert Downey Jr.), mieć oddanego przyjaciela - doktora John'a Watsona (Jude Law) i mieć tupet. Mieć tupet i znać na wylot własne ego, żeby podejść do sprawy z nonszalancją ocierającą się wręcz o skrajny brak wyobraźni. Hmm... a może to jej nadmiar?

Film cieszy oko typowymi dla kina Guya Ritchiego efektami specjalnymi, które w tym filmie zostały dopracowane do perfekcji. Świetny soundtrack Hansa Zimmera doskonale oddaje klimat filmu. Zwłaszcza w momencie, kiedy Sherlock bieży przez pola i lasy na swym rączym „rumaku" - kucu- metr pięć w kapeluszu, którego niejeden mógłby mu pozazdrościć.

Gra aktorska utrzymana na świetnym poziomie, humor wprowadzony w odpowiednich momentach, nieprzysłaniający tego, że film jest w głównej mierze kryminałem i świetne ujęcia skutecznie przenoszą widza do świata zagadek, tajemnic i zbrodni. Pod koniec projekcji, nagle,każdy widz, jako światowej klasy detektyw myśli : „Ahaaa... to po to on poszedł do tamtego! Żeby dać mu to, popatrzeć na to i dotknąć tego" ze świętym przekonaniem: „Wiedziałem, ja wiedziałem że tak będzie" i twierdzi, że „na pewno rozwikłałby tą sprawę szybciej". Ale żaden z nich nie wyglądałby tak uroczo w śpiochach z klapką na tyłku, kamuflując się na tle starego wzorzystego fotela, jak Sherlock Holmes.

Daria Łukaszyńska

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.