MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Zbiórka darów na Opłatek Maltański

opłatek maltańskiW dniach od 3 do 21 października 2016 roku w I LO odbyła się zbórka zabawek, artykułów szkolnych, książek i bajek dla dzieci, kosmetyków do pielęgnacji ciała oraz słodyczy. Wszystkie zebrane dary trafią do paczek dla dzieci zaproszonych na Opłatek Maltański. zbiórka opłatek maltański

Opłatek Maltański jest to kolacji wigilijna dla osób ubogich, samotnych, niepełnosprawnych, z rodzin wielodzietnych, walczących z trudnościami życia. W tym roku do stołu wigilijnego zaprosimy 100 osób, są to osoby z Parafii Garnizonowej przy której działa nasz oddział oraz dzieci z rodzinami ze Świetlicy Profilaktyczno Wychowawczej przy ul. Jałowego w Rzeszowie.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji.

Kinga Skowronek i Katarzyna Milcarek-Mróz

Taka kolacja wigilijna organizowana jest w restauracji, tak aby podjąć posiłkiem podopiecznych w wyjątkowym miejscu. Już po raz drugi zgodziła się z nami współpracować restauracja hotelu Hilton Garden Inn.

Celem maltańskich Wigilii jest przede wszystkim wsparcie duchowe, pochylenie się nad losem drugiego człowieka oraz utrwalenie przesłania Świąt Bożego Narodzenia wśród ludzi w potrzebie. Spotkanie to, ma dać ludziom radość z bycia razem, posiłek wigilijny, ale i wsparcie materialne (paczki świąteczne). Pod koniec kolacji przybywa Św. Mikołaj, rozdający dzieciom prezenty zawierające słodycze i zabawki. Ponadto każda osoba dorosła otrzymuje podarunek, w którym zawarte są produkty spożywcze na okres Świąt Bożego Narodzenia.

Całe przedsięwzięcie opłatkowe finansowane jest ze środków zebranych podczas kwest. Rzeczy potrzebne do przygotowania paczek pozyskiwane są jako darowizna od lokalnych firm, a także poprzez zbiórk

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.