MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Wszystko co wiem o mężczyznach i kobietach

wszystko co
Już od pewnego czasu w naszym rzeszowskim teatrze im. Wandy Siemaszkowej wystawiana jest sztuka pt. „Wszystko co wiemy o mężczyznach i kobietach" wyreżyserowana przez Szymona Kuśmidra. Grają w niej Małgorzata Machowska, Beata Zarembianka, Robert Chodur oraz Przemysław Dąbrowski. Z powodu braku laku i większego wyboru postanowiłyśmy się głębiej zapoznać z ową sztuką i w godzinach wieczornych przekroczyłyśmy próg teatru by obejrzeć przedstawienie. Jako że sztuka grana jest przez czterech aktorów, a scenografia idealnie komponuje się na małej powierzchi, spektakl odbył się na małej scenie.

Akcja sztuki rozgrywa się w mieszkaniu jednej z głównych bohaterek. Zaczyna się od upojnego wieczoru dwóch przyjaciółek (jedną zostawił mąż, a druga jest typową sex bombą). Wszystko kręci się wokół miłostek, rozstań, pożądania i zaufania, a raczej jego braku i przeplatane jest wieloma lampkami wina i butelkami innych, procentowych napojów.

Trzeba przyznać, że niekoniecznie wszystkich widzów z naszego przedziału wiekowego taka tematyka może zainteresować. A nawet jak zainteresuje, to nieszczególne odnajdziemy się w niej z naszym doświadczeniem. Musimy jeszcze dodać, że bohaterowie są w wieku bardziej naszych rodziców, niż naszym. Miłość i używki – mamy na to jeszcze czas.

Sztuka bez większych walorów wizualnych, lecz treściwa i wypełniona „po dziurki w nosie" mądrościami życiowymi. Dobra na poprawę humoru w zimny, smutny i deszczowy dzień. Raduje i pozwala na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i zająć się problemami męża napastowanego seksualnie przez swoją żonę. Z czystym sumieniem, serdecznie polecamy i zapraszamy do naszego rzeszowskiego teatru.

Anna Markowska & Zuzanna Czekańska z klasy 1d

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.