MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Magia kina: "Rzeź"

 

rzez1

 

  

Rzeź, film który doskonale ukazuje, że minimalizm w twórczości kinowej ma również swoje miejsce. Kate Winslet-wspaniała, Jodie Foster-świetna, Christopher Waltz-klasa, John.C.Riley-cudo...  A tak, to już wszyscy.

Najnowsze dzieło Romana Polańskiego zbiera świetne recenzje wśród najznakomitszych krytyków kina. No ja się nie dziwię.

Scenografia zaczyna się i kończy na mieszkaniu państwa Longstreet.  Wzorowe małżeństwo zaprasza do siebie rodziców Zachary'ego, który to dorwał się do ich biednego syna – Ethan'a. Cowenowie i Longstreetowie wspólnymi siłami mają spisać protokół z bójki. Jak się wkrótce okazuje ich spotkanie zbacza na odrobinę inne tory. Perypetie dwóch małżeństw bawią do łez. Niestety polscy tłumacze znów się nie popisali. Żeby zrozumieć treść kąśliwych uwag pana Cowena (Christopher Waltz), fochów pań Longstreet i Cowen (Jodie Foster i Kate Winslet) czy mądrości pana Longstreet, trzeba wykazać się znajomością języka angielskiego pozwalającą na spokojne cieszenie się akcją, a nie spoglądanie na napisy, które zamiast śmieszyć są miejscami żenujące (chwała Bogu, że nie ma w nim lektora, albo dubbingu-KATASTROFA).

Wydaje się, że praca była dla aktorów czystą przyjemnością, jakby weszli na plan, odegrali wszystko bez dubli na koniec zjedli ciacho, wypili herbatkę i usłyszeli „dziękuję, świetna robota, do zobaczenia na premierze".

Wnioski z filmu? Pamiętajcie, nigdy nie mieszajcie Whiskey z ciepłą Colą i podejrzanie wyglądającą szarlotką. Faktycznie, nie powinno się też wracać do domu, a jeśli już to posiedzieć tam 10 sek. I WYJŚĆ. I jeszcze jeden: nie wchodzić w głębokie dyskusje z miłośniczką natury, jeśli nie kocha się przyrody w tym samym stopniu co ona. A na koniec: nie wymiotować na dzieła Kokoschki, nigdy... To nie prowadzi do niczego dobrego.

Daria Łukaszyńska

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.