8. PKP

indeks2 grudnia uczestniczyliśmy w 8. Podkarpackim Kalejdoskopie Podróżniczym, organizowanym przez Stowarzyszenie Pro-Tur oraz Instytut Badań nad Cywilizacjami WSIiZ w Rzeszowie. Całe spotkanie składało się z trzech prezentacji, prowadzonych przez różnych podróżników: na temat Indii, podróży po Malezji, a także Czarnobyla, której nie mogliśmy się wprost doczekać.

Paulina Kozub-Chwastek z wielką pasją opowiadała nam o Indiach, a w szczególności o ludziach tam mieszkających, a także o kulturze poszczególnych regionów. Byliśmy zdziwieni tym, jak wygląda życie naszych rówieśników, których część już jest w związkach małżeńskich.

Następnie Adam Szostek podzielił się z nami swoim fantastycznym światem i opowiedział, o podróży po Malezji. Nie była to jednak zwykła podróż, ponieważ poza bagażem, a także towarzyszami podróży miał ze sobą… deskorolkę! Jego zadaniem było uczenie młodych mieszkańców Azji jazdy na deskorolce. Dzieciaki były zafascynowane zabawką, ale nie tylko one. Podróżnik opowiedział nam pewną historię, jak cały słoneczny dzień spędził na nauce mnichów z pobliskiego klasztoru.

Ostatnim, ale najbardziej wyczekiwanym tematem był Czarnobyl. Od katastrofy minęło już 30 lat, jednak my jako pokolenie, które nie pamięta tego tragicznego wydarzenia, byliśmy ciekawi tego, co można tam znaleźć. Wszyscy z nas słyszeli różne mity na temat Czarnobyla, a najbardziej poinformowanymi osobami byli koledzy, grający w gry komputerowe, których fabuła była oparta na wydarzeniach z tego miejsca. Michał Witkiewicz, który prowadził ostatnią prezentację, w bardzo ciekawy a jednocześnie krótki sposób, przedstawił nam całą historię. Dowiedzieliśmy się, że życie na tamtych ziemiach nie umarło, a nawet w samej elektrowni nadal trwają prace. Wszyscy byliśmy zafascynowani tematem, który nie jest tak powszechny.

Z całego spotkania wyszliśmy bogatsi o wiele nowych doświadczeń, a także z zapałem do podróży i poznawania świata. Wszyscy prelegenci są bardzo interesującymi ludźmi, a pomiędzy opowieściami “przemycali” nam porady dotyczące tego, jak dobrze podróżować. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli je wykorzystać.

B.Hudzik kl.1d

DSC 2123

DSC 2119DSC 2128

DSC 2140

 Więcej o Podkarpackim Kalejdoskopie Podróżniczym >>> TUTAJ <<<