MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Relacja z pobytu grupy uczniów z Madrytu w Rzeszowie w ramach międzynarodowej wymiany

W dniach 14-21marca mieliśmy ogromną przyjemność gościć w ramach wymiany zorganizowanej przez naszą szkołę oraz szkołę IES Valdebernardo grupę Hiszpanów z Madrytu. Pobyt Hiszpanów rozpoczął się w Krakowie wspólną wizytą na Wawelu, a następnie zobaczyliśmy najpiękniejsze miejsca, z których słynie krakowski rynek.

Będąc już w Rzeszowie, zwiedziliśmy miasto oraz podziemną trasę turystyczną.
h2h3

Gościliśmy również naszych przyjaciół z Hiszpanii w murach naszej szkoły, gdzie gorąco przywitał ich Pan Dyrektor. Przyprowadziliśmy ich również na jedną z naszych lekcji.
h4h5

 

 

 

 

 

 

 

 

Hiszpanie mieli też okazję poznać Polskę poprzez jej dawne zwyczaje i tradycje, gdy kosztowali nasze tradycyjne potrawy, lepili w glinie i poznawali naszą kulturę ludową w szerokim jej pojęciu.h8

 

h6

h7

h10

Te 7 dni były głównie wypełnione rozrywką w postaci m.in. wieczornego bilarda, kręgli, obejrzenia na żywo meczu Asseco Resovii, jednak znalazł się też czas na chwile zadumy, gdy udaliśmy się do Muzeum Obozu Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.
h11

 

Pomimo zimowej i chłodnej aury wszystkim dopisywał dobry humor i z mieszanką smutnych i zarazem wesołych emocji, pożegnaliśmy naszych przyjaciół z ekscytującym faktem, że już za niecały miesiąc widzimy się w Madrycie.
h12

 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.