Zimowa rewizyta w Hamburgu

wacek

Dnia 24 listopada uczniowie naszego liceum wraz z Profesor Iloną Miś oraz Profesorem Wacławem Wałachem w ramach wymiany z Gymnasium Finkenwerder ruszyli w daleką drogę do Hamburga.

hamb1
Zanim dotarliśmy do drugiego największego miasta w Niemczech, spędziliśmy kilka godzin w Berlinie. Tam zwiedziliśmy między innymi Reichstag, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy a spacerując wzdłuż ulicy Unter den Linden podziwialiśmy wiele innych zabytków stolicy Niemiec .
Podczas naszego 4-dniowego pobytu w Hamburgu zapoznaliśmy się z niemieckim systemem nauczania, realizując przy tym projekt „Okno na świat”.

hamb4

 

Mieliśmy okazję zwiedzić jedną z największych firm produkujących samoloty na świecie - Airbusa.

hamb3

Znaleźliśmy również czas by rozwijać nasz zmysł artystyczny w hamburskiej galerii sztuki- Kunsthalle. Dopisało nam szczęście, ponieważ w czasie naszego pobytu w Hamburgu trwał największy targ świąteczny (Weihnachtsmarkt). Dzięki temu mogliśmy spróbować tradycyjnych niemieckich przysmaków takich jak Currywurst, a także zakupić świąteczne ozdoby. Oczywiście w naszym menu musiał znaleźć się również kebab 🙂 W przedostatni dzień, by osłodzić sobie zbliżający się koniec wyjazdu, ruszyliśmy do Lubeki - królestwa marcepanu. Następnego dnia pożegnaliśmy partnerów z wymiany, by powrócić do naszego szkolnego życia.

hamb2

Tekst: Zuzanna Żelazo, Karolina Grek