Pożegnanie maturzystów 2020

biret2Drodzy Maturzyści, a dzisiaj już Absolwenci naszego Liceum.

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Bez wątpienia był to rok, w którym musieliśmy wspólnie stawić czoła nowym wyzwaniom związanych m.in. z edukacją zdalną, a także podjąć wiele niełatwych decyzji. Spoglądając jednak na te ostatnie miesiące, a wcześniej na lata, które spędziliście w naszej szkole, z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że był to też czas wyjątkowy. Czas, w którym razem z całą społecznością szkolną współtworzyliście bogatą historię I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie im. ks. Stanisława Konarskiego.

I właśnie za to Wam dzisiaj dziękuję. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, za działalność w kołach zainteresowań, za udział w licznych konkurach, za promowanie szkoły i dbanie o jej dobre imię. Równocześnie gratuluję Wam ukończenia Collegium Resoviense. Jesteście Absolwentami jednej z najstarszych i najlepszych szkół w kraju. To nie tylko zaszczyt, ale też obowiązek. Obowiązek rozumiany jako poszanowanie polskiego dziedzictwa kulturowego, a jednocześnie otwarcie się na wartości kultur Europy i świata. I tego też chciałbym Wam życzyć – nadal bądźcie ludźmi otwartymi, ciekawymi świata, poszukującymi i znajdującymi odpowiedzi na pytania, które będą pojawiały się na Waszej drodze. Pamiętajcie, że szkoła, w której spędziliście ostatnie trzy lata, nadal pozostaje Waszą szkołą, a jej drzwi są dla Was zawsze otwarte.

Życzę sukcesu na maturze i w dalszym życiu
Piotr Wanat

Świadectwa możecie Państwo odbierać w Pn, Wt, Śr, od godz. 11.00 do 14.00 w sali 44. W innym terminie w sekretariacie szkoły.

Zapraszamy też do oglądnięcia pożegnania w wersji filmowej przygotowane przez uczniów kl. IIb i IId pod opieką Pani B. Ostasz, I. Łuki.