MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

"Trzask" w I LO

3 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, przedstawicielem biura "Trzask". Tematem spotkania był Iran.

iran2

 

iran4Uczestnicy mogli obejrzeć prezentację multimedialną, połączoną z bogatym wykładem na temat tradycji tego państwa, kultury islamu i rygorystycznego postępowania w przypadku łamania zasad tej religii. Po zakończeniu prelekcji, uczniowie mogli przymierzyć typowy strój muzułmański - hidżab oraz zobaczyć inne rekwizyty.

 

iran1

W spotkaniu wzięła udział prawie cała społeczność uczniowska naszej szkoły, wykłady cieszą się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży. Spotkania takie odbywają się w naszej szkole cyklicznie - dwukrotnie w ciągu roku szkolnego. 

 

iran3

 

 

               Organizatorem spotkania jest p. prof. B. Gergont.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.