"Trzask" w I LO

3 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, przedstawicielem biura "Trzask". Tematem spotkania był Iran.

iran2

 

iran4Uczestnicy mogli obejrzeć prezentację multimedialną, połączoną z bogatym wykładem na temat tradycji tego państwa, kultury islamu i rygorystycznego postępowania w przypadku łamania zasad tej religii. Po zakończeniu prelekcji, uczniowie mogli przymierzyć typowy strój muzułmański - hidżab oraz zobaczyć inne rekwizyty.

 

iran1

W spotkaniu wzięła udział prawie cała społeczność uczniowska naszej szkoły, wykłady cieszą się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży. Spotkania takie odbywają się w naszej szkole cyklicznie - dwukrotnie w ciągu roku szkolnego. 

 

iran3

 

 

               Organizatorem spotkania jest p. prof. B. Gergont.