MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

6. PKP

  pkp1

JAK NIE STAĆ SIĘ ZIMNĄ PRZEKĄSKĄ DLA KAJMANÓW?
Odpowiedź na to i wiele innych pytań można było uzyskać 21 listopada 2014 roku podczas spotkania z podróżnikami, zorganizowanego przez Stowarzyszenie PRO-TUR i Instytut Badań nad Cywilizacjami WSIiZ w Rzeszowie w ramach 6. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 2f wraz z prof. Beatą Ćwik i prof. Anną Putyło.

 

Uczestnicy odbyli fascynującą wirtualną podróż do Egiptu, opowiadał o niej Łukasz Bejster. Przedstawił on m.in. relację z wizyty u egipskiej rodziny, podzielił się wrażeniami z jazdy na motorach w Dolinie Królów, opowiedział o zamieszkach na Placu Tahrir w Kairze. Prelekcja Marcina Obałka, reprezentanta Polskiej Ekspedycji Amazońskiej, dotyczyła nowych odkryć  archeologicznych w lasach deszczowych Boliwii. Niezwykle ciekawe okazały się: nieobliczalna wyprawa Ursusem do Ameryki Południowej i związane z tym miejscem przygody. Trzeci podróżnik - Bartłomiej Machowski, opowiedział o Portugalii – o wycieczce na Półwysep Iberyjski za 4 euro.

Podróżnicy podzielili się z uczestnikami spotkania praktycznymi radami, które dotyczyły m.in. tego, jak uzdatnić wodę z zamulonej rzeki albo co robić, aby właśnie nie stać się zimną przekąską dla kajmanów.

Dziękujemy za wrażenia i do zobaczenia za rok!

pkp2

Łukasz Bejster - Egipt

pkp3

Marcin Obałek (pierwszy z prawej) - Polska Ekspedycja Amazońska

 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.