MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Rzeszów - wrzesień 2011 - Przyjaźni polsko-austriackiej ciąg dalszy...

Red. Maciej Gotkowski
Po niesamowicie ciężkich dwóch miesiącach oczekiwań nadszedł czas wytęsknionej wymiany uczniowskiej z naszymi znajomymi, a w wielu przypadkach spokojnie mogę napisać, przyjaciółmi z Klagenfurtu. To piękne miasto w Austrii, mieliśmy przyjemność podziwiać w czerwcu.

07

Mając w pamięci wspaniały pobyt jaki nam przygotowali austriaccy uczniowie, z mnóstwem atrakcji i wspólnych wypadów, o każdej porze dnia i nocy, chcieliśmy się odwdzięczyć i pokazać na czym polega prawdziwa polska gościnność. Postanowiliśmy, na zakończenie ich podróży po wschodniej Europie, zafundować im czas pełen odpoczynku i rozrywki. Oczywiście pamiętaliśmy, aby pokazać im starówkę Rzeszowa i zamek w Łańcucie, ale przede wszystkim postawiliśmy na wspólne biesiadowanie, przesiadywanie w kawiarniach i restauracjach.

02

Odbyły się też oficjalne imprezy: przywitanie gości przez pana dyrektora szkoły w budynku naszego liceum, dyplomatyczne uściski dłoni pomiędzy nauczycielami, prezentacja multimedialana o naszej szkole, przyjęta entuzjastycznie przez klagenfurckich przyjaciół. Dodatkowo jednego popołudnia, w szkole, wspólnie oglądalismy film, który poruszał temat żołnierzy zesłanych na Sybir przez władze sowieckie w 1939 roku. Po seansie Austriacy wyglądali na poruszonych historią „naszych dziadków”. Oprócz tego nasi rówieśnicy byli na wycieczce w Przemyślu i Krasiczynie, oraz, po namowach rzeszowskich uczniów, zwiedzili trasę turystyczną pod rynkiem.

10

Wymiana przebiegła we wspaniałej atmosferze, chociaż nie odbyło się bez małych wypadków, m.in. uszkodzenie nogi przez jednego z austriackich uczniów, który, prawdopodobnie, pod wpływem targanych nim emocji stracił równowagę na schodach. Została mu udzielona natychmiastowa pomoc, choć jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

01

Ten prawie tygodniowy, wspaniale spędzony czas będzie wspominany jeszcze długo, zarówno przez nas jak i naszych przyjaciół z Klagenfurtu.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.