MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Zaloguj się

Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?  

Archiwum wiadomości

office365info

Sukces absolwenta

Rzeszów Nes pisze o sukcesie naszego absolwenta! Karol Jędruszek z Rzeszowa powołany do Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Artykuł

Ranking najlepszych liceów

Magazyn "Perspektywy" opublikował coroczny ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie znalazło się na 261 miejscu.

Artykuł

W Radiu Rzeszów o projekcie #TUBYŁEMSIKORSKI

21 stycznia 2021 roku w Radiu Rzeszów odbyła się rozmowa o filmie "1881" zrealizowanym przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. To efekt projektu #TUBYŁEMSIKORSKI. 
W programie gościli autorzy publikacji pt. "Rzeszów swoim bohaterom" nauczyciele historii w I LO w Rzeszowie: Tadeusz Ochenduszko, Marcin Świętoń oraz dyrektor Piotr Wanat.
Uczniowie I LO Zuzanna Bąk, Weronika Idler i Mateusz Domarski opowiadali  o tworzeniu filmu o Władysławie Sikorskim "1881".

Audycja

Radio Rzeszów o projekcie uczniów I LO

Radio Rzeszów 15 grudnia w audycji „Tu i Teraz” o projekcie zatytułowanym „Tu Byłem #SIKORSKI”. To cykl warsztatów edukacyjnych, spotkań i działań twórczych, które mają przybliżyć młodym ludziom postać generała Władysława Sikorskiego. Chodzi o ten okres w życiu Sikorskiego, kiedy był uczniem I Gimnazjum w Rzeszowie, czyli dzisiejszego I LO.

Jakim człowiekiem w młodości był późniejszy Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych? Czy z jego postawą można się dziś utożsamiać? Jak zainteresować dziś młodych ludzi postaciami historycznymi i przedstawiać je za pomocą współczesnych mediów? Opowiadają o tym organizatorzy i uczestnicy projektu „Tu Byłem #SIKORSKI”: Natalia Koza, Aneta Pastuszak i Mateusz Domarski.

Audycja

Nowiny o studniówkach

3 grudnia Nowiny24.pl piszą o organizacji studniówek w okresie pandemii. W artykule wypowiadał się m.in dyrektor I LO Piotr Wanat: Artykuł

Radio Rzeszów o Dniu Życzliwości

Julia Wiater i Mateusz Kulig z klasy 2 ag, wraz z panią pedagog Dorotą Rakocy, wzięli udział 19.11.2020 r. w audycji "Świat Młodych" Radia Rzeszów.
Ich wystąpienia związane były z II Dniem Życzliwości organizowanym w naszym liceum i płynącymi stąd refleksjami na temat relacji miedzyludzkich i radzenia sobie z emocjami. Zaprezentowano też wydarzenie Dnia Życzliwości w I LO w Rzeszowie.
O audycji

Nasi uczniowie w TVN

Katarzyna Kiebała i Jakub Kłodowski w programie Dzień Dobry TVN opowiadali o projekcie „Sprawdzeni” zrealizowanym w ramach VIII edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Program

Absolwent I LO Rektorem AGH

Nowiny24.pl informują, że prof. dr hab. inż. Jerzy Lis -  absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego w Rzeszowie -  został Rektorem Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Artykuł

 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.