MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Zaloguj się

Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?  

Archiwum wiadomości

office365info

Radio Rzeszów o nagrodzie dla I Liceum

I Liceum zostało wyróżnione jako Złota Europejska Szkoła Praworządności - za wybitne osiągnięcia uczniów w olimpiadach społeczno-prawnych. Z tej okazji Wojciech Pietryka, nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie był goście Radia Rzeszów.

Posłuchaj rozmowy

Audycja w Radiu Rzeszów

W audycji  Radia Rzeszów "Świat Młodych" uczennica I Liceum - Paulina Wład - opowiada o "Panu Wołodyjowskim" Henryka Sienkiewicza.

Audycja

O zdalnym nauczaniu w Radiu Rzeszów

W "Świecie Młodych" w Radiu Rzeszów o najnowszym numerze magazynu "Spiritus Scholae" wydawanego w I LO w Rzeszowie opowiada Julia Szcząchor. A o tym, dlaczego warto przeczytać "Potop" opowiadała maturzystka Paulina Wład.

Audycja

Zdalne nauczanie w ILO

29 marca Wyborcza Rzeszów o zdalnym nauczaniu w I LO w Rzeszowie. Cały artykuł na stronie: rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow

Zdalne lekcje. Rzeszów stawiany za wzór:

'Tylko kilka miast gotowych do zdalnego nauczania'.

Agata Kulczycka, 29 marca 2020 | 09:56

Kiedy 25 marca lekcje online z powodu epidemii koronawirusa stały się obowiązkowe w całym kraju, Rzeszów mógł być spokojny. Zakup pakietu Office 365 od Microsoftu okazał się strzałem w dziesiątkę, a ruch na miejskich serwerach bił wszelkie rekordy.

Wtorek, godz. 10. Dzień przed tym, jak we wszystkich szkołach w Polsce nauczanie zdalne staje się obowiązkowe. W IIIb właśnie zaczyna się lekcja WOS. Zosia jest u siebie w domu w Cisnej, Martyna w Pstrągowej, Szymon w Gwoźnicy, a Iga z Pikulic pod Przemyślem w drodze do Rzeszowa. Kiedy lekcja się zaczyna, są z mamą w Dubiecku, kiedy kończy, właśnie dojeżdżają do Rzeszowa.

Wszystkich nas łączy Teams

Tych licealistów i pozostałych z Rzeszowa, którzy także tego dnia są u siebie w domach, skomunikował Teams – narzędzie, dzięki któremu można się połączyć na rozmowie wideo. Tylko prowadzący zajęcia Piotr Wanat jest w szkole przy ul. 3 Maja.

I LO

To I LO w Rzeszowie, zabytkowy budynek stojący w centrum miasta, przy wyjątkowo pustym z powodu koronawirusa reprezentacyjnym deptaku miejskim.

Piotr Wanat, nauczyciel WOS, historii, metodyk z zamiłowania i dyrektor I LO, na lekcję zaprosił również studentów. – Kiedy współpracująca ze mną dr Elżbieta Biesiadecka z Uniwersytetu Rzeszowskiego zadzwoniła, że w związku z koronawirusem zajęcia ze studentami, na które przychodzi od kilkunastu lat, musimy odwołać, zaproponowałem, żeby tego nie robić. Dołączyłem na ten czas studentów do naszej chmury i mogli na żywo uczestniczyć w lekcji – mówi Piotr Wanat.

 Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta 

Współczesna szkoła: w chmurze, ze Swayem i Formsami

Dyr.Wanat 1Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Czytaj więcej: Zdalne nauczanie w ILO 

Lekcje w czasach koronawirusa

24 marca na portalu Nowiny24.pl ukazał się artykuł Beaty Terczyńskiej Lekcje w czasach koronawirusa. Coraz więcej szkół w Rzeszowie dobrze radzi sobie z prowadzeniem zdalnego nauczania W artykule wypowiadał się m.in dyrektor I LO Piotr Wanat.

nowiny24.pl

Nauczanie na odległość. Jak to działa w I LO?

30 marca w Polskim Radiu Rzeszów audycji Sprawa w toku rozmawiano, jak działa nauczanie na odległość. Gośćmi programu byli Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie Zbigniew Bury. O tym, jak to działa w I LO mówi zarówno pani Kurator (min. 7.09) jak i Dyrektor Wydziału Edukacji (min. 15.09): 

https://www.radio.rzeszow.pl/audycje

W Radiu Rzeszów o czasie kwarantanny

19  marca w audycji  "Świat Młodych" o tym, jak wygląda nauczanie online i czas kwarantanny wypowiadał się p. dyrektor Piotr Wanat oraz uczennice Zuzanna Leś i Paulina Wład. Audycji można posłuchać TUTAJ. 

Laureaci Konkursu Dziennikarskiego w mediach

21 stycznia w Radiu Rzeszów, w audycji "Świat Młodych", o swoich historycznych poszukiwaniach opowiadali laureaci IX Wojewódzkiego Konkursu Dziennikarskiego "Pamięć i tożsamość. Stan wojenny", m.in. Sylwia Martyniak z I LO w Rzeszowie. Młodzieży towarzyszyła przedstawicielka organizatora Konkursu Bogusława Buda przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Rzeszowie: 

Link do audycji zamieścił także portal oswiata.solidarnosc.rzeszow.pl: 

Radio Rzeszów o YEP

9 października w Radiu Rzeszów w "Świecie Młodych" o swojej działalności na forum Europejskiego Parlamentu Młodzieży opowiadali uczniowie klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie: Weronika Emilia Baran, Maja Międlar, Klaudia Gnatowska i Filip Stachura.

Radio Rzeszów o YEP

TVP o spotkaniu z Józefą Bryg

W dwóch kinach w Rzeszowie zaprezentowano film krakowskiego dokumentalisty Macieja Wojciechowskiego „Ocalałam z rzezi”. To historia pochodzącej z Jarosławia Józefy Bryg, która mając niespełna 6 lat była świadkiem zbrodni dokonanej w 1944 roku na jej bliskich i sąsiadach przez nacjonalistów ukraińskich. Józefa Bryg była wieloletnią nauczycielką w I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.

Relacja TVP Rzeszów

Pakiet Office w szkołach

Na stronie Kuriera Rzeszowskiego można obejrzeć nagranie z Konferencji podsumowującej wdrażanie Pakietu Office 365 w szkołach - Microsoft 2019. W konferencji wzięli udział: pani dyrektor Alicja Król oraz Ewa Borowska-Brzoza, Daniel Betleja i Marcin Świętoń.

www.facebook.com/KurierRzeszowskiGazeta

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.