MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Zaloguj się

Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?  

Archiwum wiadomości

office365info

Było charytatywnie i z pompą!

27 października na rzeszowskich bulwarach udało się ustanowić rekord Polski. Akcji zorganizowanej rzez uczniów I Liceum -Jakuba Beresia i Oskara Dobrzenieckiego towarzyszyły koncerty, gry i zabawy dla dzieci oraz aukcja. Podczas trwania pikniku, wolontariusze prowadzili zbiórkę na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. 

Więcej o akcji w mediach: 

Radio Via
TVP Rzeszów
Nowiny
Radio Rzeszów

Akcja charytatywna

Młodzież z I LO chce pobić rekord Polski w robieniu pompek i tym samym pomóc podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Tzw. Zbiórka z Pompą organizowana jest w ramach projektu "Zwolnieni z Teorii". Dla Radia Via wypowiadali się uczniowie organizujący akcję oraz dyrektor I Liceum p. P. Wanat.

Radio Via

Nowiny o Józefie Hermanie Osińskim

Portal Nowiny24.pl pisze o Józefie Hermanie Osińskim, wychowanku i nauczycielu rzeszowskiego Kolegium Pijarów, dziesiejszemu I Liceum Ogólnokształcącemu w Rzeszowie. W sobotę w Rzeszowie został odsłonięty jego pomnik.
 

Jak rozpoznać młodych zdolnych

25.06.2018r. w audycji Radia Rzeszów "Dyskusyjny Klub Radiowy", o tym jak rozpoznać młodych zdolnych rozmawiali: pan prof. Wojciech Pietryka, tegoroczna maturzystka Gabriela Denasiewicz, kl. 3e, Dominik Hajder kl. 2b i Kajetan Korszeń kl. 2d.

Zapraszamy do wysłuchania audycji: TUTAJ

Rozmowa w Radiu Rzeszów

8 czerwca w audycji "Gość Dnia" w Radiu Rzeszów dyrektor I Liceum p. Piotr Wanat wypowiadał się o szkole, jubileuszu, sukcesach, planach związanych ze szkołą.

Ranking szkół średnich

4 czerwca 2018 Nowiny24.pl piszą o najczęściej wybieranych szkołach średnich wśród absolwentów gimnazjów. I LO wśród najbardziej obleganych Liceów.

Artykuł

Matura 2018

TVP Rzeszów o zbliżających się przygotowaniach do egzaminów maturalnych:
rzeszow.tvp.pl


4 maja o godzinie 7:30 rano, w programie Poranek z TVP  Rzeszów wypowiadał się dyrektor I LO Piotr Wanat. Tematem były rozpoczynające się w tym dniu egzaminy maturalne.

Pieniądze dla I Liceum

Gazeta.pl: Blisko milion złotych wyda na doposażenie w nowoczesny sprzęt, zajęcia dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli I LO w Rzeszowie. - Wywalczyliśmy te pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego i przenosimy szkołę w XXI wiek - mówi Piotr Wanat, dyrektor I LO w Rzeszowie.

wyborcza.pl

O historii w TVP 3

19 kwietnia w programie "Echa dnia" w  TVP 3 wypowiadał się Wojciech Pietryka, nauczyciel I LO w Rzeszowie m.in. o zmianach w programie nauczania historii:

tvp3.tvp.pl

W Radiu o edukacji

24 kwietnia w Polskim Radiu Rzeszów w audycji "Świat się zmienia" wypowiadał się dyrektor I LO - Piotr Wanat. Mówił o tym, jak szkoła dostosowuje się do współczesnych wymagań edukacyjnych. Poinformował, że I Liceum stara się o duże dofinansowanie ze środków unijnych na doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i sprzęt TIK. Planowane zakupy będą zamykać się w kwocie 200-300 tys. zł. To ogromne wsparcie dla szkoły i możliwość korzystania przez uczniów z najnowocześniejszego sprzętu.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.