MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Wyjazd na Roztocze

Wyjazd do Zwierzyńca

roztocze

Wszystkich, którzy chcą spędzić koniec wakacji z dala od miasta i ludzi, lubiących jazdę rowerami po duktach leśnych, spływy kajakiem i kąpiele słoneczne zapraszamy do wyjazdu na Roztocze w dniach 24 – 26 sierpnia (poniedziałek – środa). Wszystkie koszty (dojazd, noclegi, wyżywienie oraz rowery zapewnia szkoła).

Osoby chętne prosimy o kontakt z p. Marcinem Świętoniem lub p. Filipem Dullą. Decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc mocno ograniczona.

Rajd górski "Powitanie wiosny"

gora cergowa

Wiosenny rajd górski

Szkolne Koło PTTK zaprasza 23 marca z okazji pierwszego dnia wiosny na rajd górski na górę Cergową w Beskidzie Dukielskim. Wszystkich chcących odetchnąć trochę od trudów nauki i podziwiać piękne widoki z platformy widokowej na Cergowej prosimy o zgłaszanie się do panów Marcina Świętonia lub Wacława Wałacha.

Program wyjazdu:

7.30 wyjazd z parkingu na Podpromiu, przejazd do Dukli, przejście szlakiem ok. 4 godzin, ognisko, powrót do Rzeszowa ok. 17.00.

Koszt wyjazdu 40 zł. Wpłaty przyjmowane będą do 28 lutego.

Serdecznie zapraszamy!

Rajd rowerowy czerwonym szlakiem im. płk. Leopolda Lisa Kuli

Rajd rowerowy czerwonym szlakiem im. płk. Leopolda Lisa Kuli

4 października 2019 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w rajdzie rowerowym czerwonym szlakiem im. płk. Lisa Kuli. Rozpoczął się on w miejscowości rodzinnej pułkownika w Kosinie, gdzie odwiedziliśmy jego pomnik.

1aa

 

Następnie udaliśmy się w kierunku Markowej, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. rodziny Ulmów.

3aa 

Po krótkim odpoczynku i ognisku skierowaliśmy się w stronę Albigowej i Husowa.

 4

 

5

Po przejechaniu 56 km dotarliśmy do Rzeszowa. Rajd został zorganizowany przez prof. I. Palczak i prof. M. Świętonia, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Europejskiego Tygodnia Sportu.

Rajd rowerowy do Sołonki

Rajd rowerowy do Sołonki

15  października  młodzież  naszej  szkoły  wzięła  udział  w  50 km rajdzie rowerowym  do  źródeł  Sołonki.  Rajd  został  zorganizowany  we wspólpracy  z IV  LO  w  Rzeszowie.

 


Solanka w Sołonce jest częścią tzw. solanek podkarpackich występujących wzdłuż Pogórza Karpackiego w pasie solanek sanocko-przemyskich.

rs2

Na przełomie XVI i XVII wieku Sołonka była własnością rodu Ligęzów z Rzeszowa. Warzoną tu sól sprzedawano wówczas na rynku w Rzeszowie, gdzie Ligęzowie utworzyli w tym celu stoły solne.

rs3

Uczestnictwo w rajdzie przybliżyło młodzieży historię naszego regionu w ciekawej i atrakcyjnej formie oraz promowało aktywność fizyczną, jako sposób spędzania czasu.

rs4

rs5

rs6

rs7

Rajd Jesień w Beskidzie Niskim

Rajd Jesień w Beskidzie Niskim

W dniach 4 - 6 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z prof. Wacławem Wałachem, wzięli udział w rajdzie Jesień w Beskidzie Niskim, który został zorganizowany przez Oddział PTTK w Rzeszowie. Na wycieczce były także osoby z II oraz III LO w Rzeszowie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy rezerwat przyrody Bukowica. Podczas tej wycieczki przeżyliśmy atak os, na szczęście obyło się bez większych strat. Wieczorem dowiedzieliśmy się trochę na temat lasu, dzięki uprzejmości pana leśniczego, który wygłosił bardzo ciekawy wykład. Następnie integrowaliśmy się z uczniami innych szkół grając w rożne gry np. Mafię. Kolejnego dnia wyruszyliśmy nad Jeziorka Duszatyńskie. Wieczorem odbyło się zakończenie rajdu. Uczestnicy zajęli się organizacją grilla, a następnie jak w dniu poprzednim grali w różne gry, nie zabrakło też belgijki. W ostatnim dniu rano odbyła się Msza Święta. Po wykwaterowaniu nastąpił ostatni punkt rajdu, czyli zwiedzanie cerkwi w Turzańsku. Mimo mało sprzyjającej pogody wycieczka udała się i wszyscy wrócili zadowoleni do Rzeszowa.

Wioletta Bubek

r1

r2

r3

r4

Powitanie wiosny z PTTK

gora cergowa

Wiosenny rajd górski

Szkolne Koło PTTK zaprasza 23 marca z okazji pierwszego dnia wiosny na rajd górski na górę Cergową w Beskidzie Dukielskim. Wszystkich chcących odetchnąć trochę od trudów nauki i podziwiać piękne widoki z platformy widokowej na Cergowej prosimy o zgłaszanie się do panów Marcina Świętonia lub Wacława Wałacha.

Program wyjazdu:

7.30 wyjazd z parkingu na Podpromiu, przejazd do Dukli, przejście szlakiem ok.4 godzin, ognisko, powrót do Rzeszowa ok. 17.00.

Koszt wyjazdu 40zł. Wpłaty przyjmowane będą do 28 lutego.

Serdecznie zapraszamy!

Relacja z rajdu Jesień w Beskidzie Niskim

W dniach 4-6.09.2019 uczniowie naszej szkoły wraz z Prof. Wacławem Wałachem, wzięli udział w rajdzie Jesień w Beskidzie Niskim, który został zorganizowany przez Oddział PTTK w Rzeszowie. Na wycieczce były także osoby z II oraz III LO w Rzeszowie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy rezerwat przyrody Bukowica. Podczas tej wycieczki przeżyliśmy atak os, na szczęście obyło się bez większych strat. Wieczorem dowiedzieliśmy się trochę na temat lasu, dzięki uprzejmości pana leśniczego, który wygłosił bardzo ciekawy wykład. Następnie integrowaliśmy się z uczniami innych szkół grając w rożne gry np. Mafię. Kolejnego dnia wyruszyliśmy nad Jeziorka Duszatyńskie. Wieczorem odbyło się zakończenie rajdu. Uczestnicy zajęli się organizacją grilla, a następnie jak w dniu poprzednim grali w różne gry, nie zabrakło też belgijki. W ostatnim dniu rano odbyła się Msza Święta. Po wykwaterowaniu nastąpił ostatni punkt rajdu, czyli zwiedzanie cerkwi w Turzańsku. Mimo mało sprzyjającej pogody wycieczka udała się i wszyscy wrócili zadowoleni do Rzeszowa.

Wioletta Bubek

r1

r2

Czytaj więcej: Relacja z rajdu Jesień w Beskidzie Niskim

Zapraszamy na Rajd Górski

Nie siedź w domu, chodź w góry!

Rajd Górski „Jesień w Beskidzie Niskim”

 rajd

Szkolne Koło PTTK zaprasza w dniach 4-6.10.2019r. na 55 Rajd Górski „Jesień w Beskidzie Niskim”.

Wędrować będziemy po pięknych okolicach Komańczy i Rzepedzi.

Koszt rajdu 170zł (członkowie PTTK - 150 zł). Cena obejmuje: przejazd, 2 noclegi oraz wyżywienie (śniadania + obiadokolacje).

Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do profesorów Wacława Wałacha lub Marcina Świętonia.

Ahoj przygodo - Jesień w Beskidzie Niskim 2016

rajd1

7. października, roku pańskiego 2016 na Dworcu Głównym w Rzeszowie dało się zaobserwować zaspany, acz całkiem radosny tłum ludzi. Ci najbardziej podekscytowani byli na miejscu już od wpół do siódmej; sama ekscytacja wynikała z faktu iż dzień ten był pierwszym z trzydniowego rajdu w Beskid Niski, zorganizowany przy współpracy z kołem PTTK. Uczniom 1 LO, których pod swoje skrzydła wzięli niezastąpieni profesorowie Wiesław Bać i Wacław Wałach, towarzyszyły jeszcze trzy inne szkoły – 2 i 3 LO oraz 8 Gimnazjum.

Czytaj więcej: Ahoj przygodo - Jesień w Beskidzie Niskim 2016

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.