MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Jesień w Bieszczadach

rajd01

Zgodnie z prognozami pogody w ostatnie dni października 2012 r. mieliśmy w województwie podkarpackim przywitać pierwszy w tym roku śnieg. Organizator rajdu – p. Wacław Wałach, opiekun szkolnego koła PTTK przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, martwił się czy pogoda nie zniechęci uczniów. Okazało się, że w piątkowy poranek 26 października na parkingu przed halą Podpromie zjawili się wszyscy zapisani uczestnicy rajdu – 21 osób. Rolę opiekunów, oprócz p. Wałacha, pełnili p. Wiesław Bać i ks. Tomasz Nowak. Cel podróży – Bieszczady i Góry Słonne.

Czytaj więcej: Jesień w Bieszczadach

Rajd Matura 2012

rajd1a

więcej foto

W dniach 19 - 20.04 2012 szkolne koło PTTK przy naszym liceum zorganizowało kolejny rajd "Matura". Łącząc się w bólu z naszymi kolegami przygotowującymi się do egzaminu dojrzałości, wyruszyliśmy na szlaki Magurskiego Parku Narodowego. Po zwiedzeniu pustelni św. Jana z Dukli przeszliśmy trasę Chyrowa- Desznica, gdzie zatrzymaliśmy sie na nocleg u gościnnego księdza Józefa. Następnego dnia, trochę niewyspani po nocy spędzonej na śpiewaniu przy ognisku, przeszliśmy trasą z Mrukowej do Folusza, gdzie przy pysznym pstrągu zakończyliśmy wędrówkę. Opiekę duszpasterską zapewnił ksiądz Tomasz, "suchary" opowiadał profesor Bać, a próbował nie zgubić siebie i innych profesor Wałach.

Do zobaczenia na szlaku jesienią!
Wacław Wałach

Turlanie na sianie

... czyli XLVII rajd górski „Jesień w Beskidzie Niskim”
red. Adrianna Szakalicka 

rajd10Niektórzy z nas dość sceptycznie podchodzili do wyjazdu z PTTK-u. Sądzili, że ciągłe maszerowanie po górach, czy przygotowywanie własnych posiłków nie jest atrakcyjną formą spędzania czasu i jechali jedynie po to, by uniknąć lekcji. Nie wiedzieli jak bardzo się mylili.

Czytaj więcej: Turlanie na sianie

Szkolne Koło PTTK - XLV rajd górski „Jesień w Beskidzie Niskim”

Po kilku latach przerwy wznawia działalność Szkolne Kolo PTTK nr 59 przy I LO w Rzeszowie. Koło ma  bogatą tradycję, której początki sięgają jeszcze lat czterdziestych ubiegłego wieku. Chcemy zachęcić wszystkich, którzy interesują się turystyką, do brania udziału  w imprezach organizowanych przez nasze Koło a także Oddział PTTK w Rzeszowie.
Pierwszą imprezą po reaktywacji Koła  był XLV rajd górski „ Jesień w Beskidzie Niskim”. W dniach  25-27.09 2009 roku spędziliśmy piękny wrześniowy weekend w uroczej miejscowości w Beskidu Niskiego- Kotani. Przez trzy dni wędrowaliśmy po szlakach Magurskiego Parku Narodowego a wieczorami spotykaliśmy się przy ognisku  i  gitarze. Jak było pięknie i sympatycznie pokażą najlepiej zdjęcia z  rajdu.
Już teraz zapraszamy na kolejne wyjazdy na wiosnę przyszłego roku.

 

 

1ruszamywdroge

Ruszamy w drogę...

Czytaj więcej: Szkolne Koło PTTK - XLV rajd górski „Jesień w Beskidzie Niskim”

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.