MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Wszystko co wiem o mężczyznach i kobietach

wszystko co
Już od pewnego czasu w naszym rzeszowskim teatrze im. Wandy Siemaszkowej wystawiana jest sztuka pt. „Wszystko co wiemy o mężczyznach i kobietach" wyreżyserowana przez Szymona Kuśmidra. Grają w niej Małgorzata Machowska, Beata Zarembianka, Robert Chodur oraz Przemysław Dąbrowski. Z powodu braku laku i większego wyboru postanowiłyśmy się głębiej zapoznać z ową sztuką i w godzinach wieczornych przekroczyłyśmy próg teatru by obejrzeć przedstawienie. Jako że sztuka grana jest przez czterech aktorów, a scenografia idealnie komponuje się na małej powierzchi, spektakl odbył się na małej scenie.

Czytaj więcej: Wszystko co wiem o mężczyznach i kobietach

Teatr: „Ożenek”

red. Zuzanna Czekańska

spektakl ozenekRecenzja spektaklu pt. „Ożenek” – Teatr im. Wandy Siemaszkowej

W czwartek, trzynastego października, wyruszyliśmy dwoma klasami (1d i 2b) do Teatru im. Wandy Siemaszkowej, na spektakl pt. „Ożenek” Mikołaja Gogola w reżyserii Remigiusza Cabana.
„Ożenek” to spektakl o ludziach, którzy pobierają się z miłości, pieniędzy allbo wcale. Te problemy w spektaklu Cabana nie są do końca wyraziście przedstawione. Akcja sztuki rozgrywa się w XIX wieku, w dwóch domach. Gra aktorska jest wypełniona emocjami i trochę przerysowana jak na tamte czasy przystało. W główną rolę - Agafii wciela się Agnieszka Smolak-Stańczyk. Miła ale znudzona dziewczyna nie może się zdecydować, którego mężczyznę ma wybrać. Pierwszego, najważniejszego adoratora, Podkolesina (Robert Chodur), poznajemy na samym początku spektaklu. Jest on zawstydzonym - bojącym się wykonać pierwszy krok - mężczyzną, który prowadzi melancholijny tryb życia. Jego przyjaciel, sympatyczny intrygant Koczkariew (Robert Żurek), z pomocą energicznej, mającej dobre zamiary Fiokły (Barbara Napieraj), swata go z panną Agafią. Role zalotników nie są tak interesujące jak Agnieszki Smolak-Stańczyk i jej teatralnej ciotki Ariny Pantalejmownej (Mariola Łabno-Flaumenhaft). Ciotka to kobieta, która zna smak życia i jest już nim zdegustowana. W finale spektaklu - bardzo spokojnym, przewidywalnym - brakuje odwagi ze strony obojga bohaterów. Sztuka kończy się ślubem Podkolesina i Agafii, ale ceremonii na scenie nie oglądamy.

Czytaj więcej: Teatr: „Ożenek”

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.