MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Próba chóru

Próba chóru odbędzie się w poniedziałek 29.10 o godzinie 12. 35 w sali nr 40.
Serdecznie zapraszam,
K.Milcarek-Mróz

Co w Rz-wie: Trash i death w wykonaniu zespołu Vader !

vader2

Vader, czyli polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu zapasza na oficjalne spotkanie    z zesopłem.

    gdzie: Salon Empik (Galeria Graffica)
    Kategoria: Imprezy okolicznościowe
    kiedy: 17 marca 2012 (sobota)
    start godz: 15:30
    miasto: Rzeszów
    wstęp: wolny
    (Wieczorem Vader zagra koncert w klubie Pod Palmą)

Grupa jest bez wątpienia nieprzeciętnym odkryciem. Muzyka zespołu Vader w początkowym okresie działalności oscylowała wokół speed i heavy metalu inspirowanego dokonaniami grup Judas Priest i Accept. Po 1985 roku za sprawą odnoszącego wówczas największe sukcesy kwartetu Slayer, grupa Vader zwróciła się w stronę thrash,        a następnie death metalu.

Oficjalna strona zespołu Vader: http://www.vader.pl/glowna.html

Czytaj więcej: Co w Rz-wie: Trash i death w wykonaniu zespołu Vader !

Iron Maiden " En Vivo"

iron maiden o

 

Już 26 marca pojawi się w sklepach najnowsze, podwójne wydawnictwo DVD Iron Maiden, zatytułowane "En Vivo".
"En Vivo" zostanie wydane przez EMI w postaci Blu-Ray, dwóch krążków DVD, podwójnego zestawu CD, dwóch picture winyli oraz w wersji digital. DVD dostępne będzie również jako 'steel book case', czyli limitowana edycja kolekcjonerska.

Koncert, który znajdzie się na "En Vivo" został zarejestrowany 10 kwietnia 2011 na Estadio Nacional w Santiago w Chile. Zespół, w ramach trasy "Round The World In 66 Days", wystąpił tam przed ponad 50 tys fanów. Obraz uwieczniono przy pomocy 22 kamer HD oraz latającej kamery, filmującej stadion z góry. Za dźwięk w formacie stereo i 5.1 odpowiada Kevin "Caveman" Shirley.

Oprócz ujęć fanów i zespołu, widzowie będą mogli zobaczyć na "En Vivo" nowego, olbrzymiego Eddiego, który został przetransportowany do Ameryki Południowej w specjalnym, ogromnym kontenerze.Drugi krążek DVD zawiera 88 minutowy dokument "Behind The Beast" pokazujący m.in ujęcia zza sceny oraz wywiady z członkami ekipy zespołu. Ponadto znajdzie się tam promocyjne video "Satellite 15…The Final Frontier", video z planu tego teledysku oraz film otwierający koncerty w ramach trasy "The Final Frontier World Tour".

 

 

 

Muzyka: The Doors - Czterdzieści lat minęło...

the doors


W 2011 roku minęło 40 lat od wydania ostatniego albumu legendarnej grupy The Doors z charyzmatycznym Jimem Morrisonem - "L.A. Woman". Z okazji jubileuszu przygotowana została specjalna dwupłytowa edycja dzieła z wcześniej niepublikowaną piosenką! Jest nią "She Smells So Nice"Z okazji jubileuszu wrócono do oryginalnych taśm z nagraniami, a także przekopano archiwa z ówczesnej sesji. Dzięki temu fani poza doskonale znanymi piosenkami ze zremasterowanym dźwiękiem, dostają dzieło wzbogacone o inne wersje znanych kompozycji.

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Muzyka: Alicja Janosz

alicja janosz

Alicja Janosz powraca w nowej, dojrzalszej odsłonie! „Vintage” to druga solowa płyta w dorobku wokalistki, wydana po ponad dziewięciu latach od jej zwycięstwa w pierwszej polskiej edycji programu „Idol”. „Vintage" to soulowo-bluessowo-jazzowa mieszanka lekko  osadzona w klimatach lat sześćdziesiątych. We wszystkich jedenastu utworach słychać, że Alicja rozwinęła się muzycznie. Z niezwykłym wyczuciem i gracją oddaje klimat albumu. Tytułowy vintage jest wszędzie – nie tylko w warstwie tekstowo-dźwiękowej, ale również w całej otoczce płyty. Opakowanie, zdjęcia i krążek przypominający małą płytę gramofonową to retro w najczystszej postaci! Wokalistka i jednocześnie autorka tekstów śpiewa o problemach życia codziennego, miłości i trudnościach jakie się z nią wiążą, czyli zazdrości i rozstaniach, a także o nadziei, życzliwości i tolerancji poglądów innych ludzi. Utworem, który szczególnie warto posłuchać, jest bez wątpienia ballada „Zawsze za mało”.

  

  

   

Muzyka: Nowa piosenka The Rolling Stones

the rolling_stones
W internecie pojawiła się nowa piosenka The Rolling Stones.

Utwór "No Spare Parts" powstał w 1978 roku w Paryżu i pochodzi z sesji do płyty "Some Girls".
Utwór jak dotąd nie ujrzał światła dziennego, ale wejdzie w skład reedycji krążka, która ukaże się 21 listopada.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.