MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Stypendium Akademeia High School

akadem

Zapraszamy osoby zmotywowane, pracowite, ciekawe oraz osiągające wybitne wyniki w nauce do ubiegania się o stypendium Akademeia High School.

Nabór online trwa do 28 lutego.

Więcej informacji TUTAJ

Cykl spotkań "Pełnia życia" z Panem dr Pawłem Fortuną

Paweł FortunaPan dr Paweł Fortuna przeprowadził z Kołem Wiedzy Psychologicznej autorski cykl czterech spotkań opartych na koncepcji osobowości Carla Gustava Junga. Zajęcia odbyły się na platformie zoom 19.10, 9.11, 14.12 i 21.12.2020 roku.
Pan dr Paweł Fortuna to psycholog, wykładowca akademicki, trener biznesu, pisarz naukowy, coach, kompozytor, właściciel firmy doradczej, trenerskiej i konsultingowej. To trzykrotny laureat Nagrody Teofrasta za najlepsze książki psychologiczne.

Dziękujemy!!!

Spotkanie zorganizowała prowadząca koło p. Dorota Rakocy, pedagog szkolny.

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka'2021

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Eureka'2021

Konkurs fizyczny „Eureka” zostanie przeprowadzany w formie testu online poprzez platformę edukacyjną w dniu 3 marca 2021 r. (czas – 45 minut) w następujących kategoriach konkursowych:

          „Junior” – uczniowie I klas szkół ponadpodstawowych;

         „Żak” – uczniowie II i III klas szkół ponadpodstawowych;

Test będzie się składał z 30 pytań zamkniętych bez możliwości powrotu do wcześniejszego pytania (1 punkt za poprawną odpowiedź) rozwiązywanych metodą jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz jednego pytania opisowego (0-8 punktów).Tematyka Konkursu nie wykracza poza program nauczania.Opłata konkursowa wynosi 10,00 zł od osoby.

Uwaga: Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszone są o kontakt na Teams lub poprzez DE z nauczycielką fizyki Agatą Błahut do dnia 20 stycznia 

 

Konkurs "Wychowankowie I Gimnazjum w Rzeszowie w walkach o niepodległą Polskę w latach 1914-1921"

logo2

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie historycznym „Wychowankowie I Gimnazjum w Rzeszowie w walkach o niepodległą Polskę w latach 1914 – 1921”. Jest on organizowany w ramach projektu „Rzeszów swoim bohaterom” sfinansowanym w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. Dla zwycięzców przewidziane są cenne nagrody rzeczowe. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z prof. M. Świętoniem.

Konkurs odbędzie się 21 grudnia na platformie 100  

Rodacy - Bohaterom - przyłącz się do akcji!

rodacySerdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji "Rodacy Bohaterom", która polega na zbieraniu produktów żywnościowych (łatwych w transporcie i z długim okresem przechowywania) dla kombatantów i weteranów wojennych na Kresach Wschodnich.

Lista artykułów, które znajdują się w paczce to: kawa, herbata, ryż,kasza, makaron, olej, konserwy mięsne, rybne, warzywa, owoce w puszce, kakao, słodycze, czekolada. Każdy może przynieść jeden lub kilka produktów. może uda się zrobić takie paczki klasowe.  W tym trudnym spróbujmy razem zrobić coś dobrego :-) zachęcamy. Produkty można składać w bibliotece szkolnej do 22 grudnia,  a od 23 grudnia do 7 stycznia 2021 roku w sekretariacie szkoły!!!

W czasie pandemii, szczególnie ważna jest pamięć o Tych, którzy dali nam wolność, którzy poza granicami pracują dla Polski, a ten trudny czas odcina nas od siebie. Zachęcamy do wykonania kartek z życzeniami, pozdrowieniami i słowami wsparcia.

Poprzez nasze życzenia, słowa od siebie, pozdrowienia włączamy się w przekaz pamięci.  Można tworzyć autorskie kartki z życzeniami nie tylko świątecznymi. Wszystko trafi do adresatów: Rodaków zza wschodniej granicy.

prof. Anna Miechowicz

prof. Katarzyna Milcarek-Mróz (Miedzyszkolne Koło Pomocy Kresom)

Zapraszamy rodziców uczniów klas I i II na wykład online Pani mgr Marii Drozd

Zapraszamy rodziców uczniów klas I i II na wykład online Pani mgr Marii Drozd z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie, 15.12.2020 r., o godzinie 16:30, na temat "Trudny okres dojrzewania. Silna więź emocjonalna z rodzicami jako podstawowy czynnik chroniący. Hierarchia wartości".

Link do spotkania otrzymali Państwo w poczcie w dzienniku elektronicznym.

II Dzień Życzliwości 2020 w I LO

19 i 20 listopada 2020 r. odbyły się życzliwe spotkania uczniów z życzliwymi nam Gośćmi. 

Wszystkim Gościom  serdecznie dziękujemy za zajęcia z młodzieżą pro publico bono!

Miały miejsce spotkania online z:

Bilicki TomaszPanem Bilickim Tomaszem, pedagogiem, koordynatorem Centrum Interwencji Kryzysowej dla Młodzieży RE-START przy Fundacji Innopolis w Łodzi, prezesem Zarządu Fundacji "Innopolis" "Hejt - granice wolności", uczestniczyła klasa 1 a i uczniowie z koła wiedzy psychologicznej
 
 
Tomasz HermaniukPanem Hermaniukiem Tomaszem dr., adiunktem Uniwersytetu Rzeszowskiego Katedry Marketingu i Przedsiębiorczości, właścicielem firmy Nextep "Sztuka autoprezentacji jako forma komunikacji", uczestniczyła klasa 1e i uczniowie z koła wiedzy psychologicznej
 
 
 

 

P
Panem Makin Paulem, Brytyjczykiemnative speakerem języka angielskiego Szkoły Języków Obcych  Promar w Rzeszowie, w której  50% zajęć odbywa się z native speakerami www.promar.edu.pl/szkola-jezykow-obcych "Kindness", uczestniczyła klasa 2 fg 
 
Spotkania zorganizowały:  p. Dorota Rakocy, p. Justyna Misiura, p. Iwona Łuka

 

20 LISTOPADA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Święto to upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku a także Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. To dokumenty, których celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony i opieki najmłodszym.

Obchody tego dnia, mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania praw dziecka, zarówno wśród najmłodszych obywateli jak i dorosłych. Szczególną uwagę poświęca się informowaniu dzieci i młodzieży, o tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane. Podkreśla się także ogromną rolę dorosłych, którzy powinni stać na straży tych praw, respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę. (na podstawie pl.wikipedia.org)

Proszę zapoznać się z informacjami na stronie policja.pl: www.policja.pl

Spotkanie z rodzicami

Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada o godzinie 18.00,
on-line w aplikacji MS Teams.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.