MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

SPOTKANIE – WYMIANA

Zapraszamy uczniów, którzy zgłosili się na wymianę ze szkołą w Madrycie na spotkanie organizacyjne we wtorek 22.10.2019 na długiej przerwie o godz. 12.20 do sali nr 44.

Małgorzata Grechuta i Gabriela Gniewek

IV edycja Olimpiady Statystycznej 2019

olimpiada statystyczna 2019

Zapraszam do udziału w IV edycji Olimpiady Statystycznej.

Etap szkolny odbędzie się 7 listopada 2019 roku. Zainteresowane i chętne osoby proszę o kontakt z Profesorem Tomaszem Czyżem.

Zgłoszenia do 29 października 2019 roku.

Olimpiada kierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji, w tym przykładowe zadania na stronie: https://olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl

Zbiórka zniczy i pomocy szkolnych do Lwowa

W najbliższych dnia Międzyszkolne Koło Pomocy Kresom przeprowadzi zbiórki zniczy na cmentarze we Lwowie oraz zbiórkę pomocy szkolnych tj. kredki, flamastry, kleje, nożyczki dla polskiej świetlicy we Lwowie.
Prosimy o włączenie się do akcji i o wsparcie rzeczowe lub finansowe.
K.Milcarek-Mróz

Konkurs I KNOW AMERICA

unnamed 2Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie internetowym I KNOW AMERICA.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy polskiej młodzieży o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie Internetu jako środka komunikacji i narzędzia do poszukiwania informacji.

Szczegółowe informacje u nauczycieli j.angielskiego oraz pod linkiem I KNOW AMERICA

Rejestracja online do 28 października 2019 r. Harmonogram konkursu >>> TUTAJ <<<

Z A P R A S Z A M Y!

Konkurs "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej"

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy do udziału w konkursie “Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”, który odbędzie się w naszym Liceum 23 października 2019 r. o godz. 12:30.

Konkurs będzie miał formę testu jednokrotnego wyboru rozwiązywanego na platformie Kahoot! (Uczniowie muszą zabrać ze sobą telefony komórkowe.)

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej: Konkurs "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej"

Uczniowie klas trzecich

W środę, 9 października 2019 r. o godz. 8.50 (na lekcji 2) odbędzie się spotkanie z przedstawicielem firmy, która pomaga w rekrutacji na studia w Wielkiej Brytanii. Osoby chętne do wzięcia udziału w tym spotkaniu proszone są o zgłaszanie się do prof. Leszka Posiewały.

Liczba miejsc ograniczona. Można zgłaszać się przez dziennik elektroniczny.

WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO JANOWA LUBELSKIEGO

 4
Pierwszy wyjazd integracyjny w roku szkolnym 2019/2020 już za nami. W dniach 17- 18 września odbyły się wycieczki integracyjne dla uczniów klas pierwszych z wychowawcami. Podczas pobytu w Janowie Lubelskim młodzież korzystała z następujących atrakcji: jazda terenowymi samochodami po lesie, gry terenowe, olimpiady sportowe, paintball oraz animacje na żyrospokie.
6
Między konkurencjami licealiści wspólnie ucztowali przy ognisku.
Czas  spędzony razem, stał się doskonałą okazją do wzajemnego poznania, przełamania pierwszych lodów, aby bezstresowo i z optymizmem pracować w nowym roku szkolnym.
3

Czytaj więcej: WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO JANOWA LUBELSKIEGO

Debata oksfordzka "Dziedzictwo Unii Lubelskiej zostało zaprzepaszczone"

23 września 2019 w I LO w Rzeszowie odbyła się debata historyczna na temat „Dziedzictwo Unii Lubelskiej zostało zaprzepaszczone”. W debacie spotkały się dwie drużyny – z I LO im. S.Staszica w Lublinie oraz drużyna uczniów z naszej szkoły w składzie: K.Kiebała, Kaja Szymańska z kl. 2b oraz Tymon Kosiorowski z kl. 3a i Szymon Szurlej z kl. 3b. W składzie sędziowskim znaleźli się pani Katarzyna Kyc z rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, pan Mateusz Werner z historyk z wydziału kultury Urzędu Marszałkowskiego oraz pan Szymon Jakubowicz – redakor naczelny „Podkarpackiej Historii”. Marszałkiem debaty była nasza absolwenta Antonina Kaweńska. Poziom debaty był bardzo wysoki i jury miało trudne zadanie. Niewielką różnicą wygrała nasza drużyna, która obaliła tezę i przekonała sędziów, że jednak dziedzictwo Unii Lubelskiej nie zostało zaprzepaszczone. Drużyna z Lublina przygotowywana była przez pana prof. Zbigniewa Smutka, drużyna z Rzeszowa pod opieką pani prof. Katarzyny Mróz.
Debata oksfordzka „Dziedzictwo Unii Lubelskiej zostało zaprzepaszczone” została zorganizowana w ramach projektu POZNAJMY WSPÓLNIE DZIEDZICTWO NARODÓW W 450. LECIE UNII LUBELSKIEJ, który w ubiegłym roku wygrał w budżecie obywatelskim.

debata uniadebata unia 2

debata unia 3debata unia 4

 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.