MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Turniej Debat Oksfordzkich „Ku słońcu”

Klub Debat w Rzeszowie działający przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie w dniach 22-26 czerwca organizuje online I Rzeszowski Turniej Debat Oksfordzkich „Ku słońcu”. Oprócz drużyn z II i III Liceum biorą w nim udział także dwie drużyny z naszego Liceum:
Aurea dicta w składzie: Aleksandra Warchoł, Julia Wiater, Bartosz Łapkowski, Krzysztof Bira (z klasy I ag)
Promyczki Konarskiego w składzie: Laura Grębowska (z klasy I bs), Kornelia Wilk, Aleksander Oleszek, Mateusz Kulig (z klasy I ag)
Drużyny będą debatować na tematy społeczne, polityczne i historyczne; zwycięzców poznamy już w piątek 26 czerwca.

Czytaj więcej: Turniej Debat Oksfordzkich „Ku słońcu”

Spotkanie z zakresu rozwoju osobistego

Hermaniuk

15.06.2020 r., spotkanie edukacyjne dla Koła Wiedzy Psychologicznej poprowadził na platformie zoom Pan dr Tomasz Hermaniuk (Uniwersytet Rzeszowski, firma Nextep).

Uczniowie poznali tajniki negocjacji, w tym techniki wpływu społecznego. Przekonali się, jak ważne jest traktowanie innych z szacunkiem, bycie godnym zaufania i odważnym.

Spotkanie zorganizowała Dorota Rakocy, pedagog szkolny.

Pożegnanie maturzystów 2020

biret2Drodzy Maturzyści, a dzisiaj już Absolwenci naszego Liceum.

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Bez wątpienia był to rok, w którym musieliśmy wspólnie stawić czoła nowym wyzwaniom związanych m.in. z edukacją zdalną, a także podjąć wiele niełatwych decyzji. Spoglądając jednak na te ostatnie miesiące, a wcześniej na lata, które spędziliście w naszej szkole, z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że był to też czas wyjątkowy. Czas, w którym razem z całą społecznością szkolną współtworzyliście bogatą historię I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie im. ks. Stanisława Konarskiego.

I właśnie za to Wam dzisiaj dziękuję. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, za działalność w kołach zainteresowań, za udział w licznych konkurach, za promowanie szkoły i dbanie o jej dobre imię. Równocześnie gratuluję Wam ukończenia Collegium Resoviense. Jesteście Absolwentami jednej z najstarszych i najlepszych szkół w kraju. To nie tylko zaszczyt, ale też obowiązek. Obowiązek rozumiany jako poszanowanie polskiego dziedzictwa kulturowego, a jednocześnie otwarcie się na wartości kultur Europy i świata. I tego też chciałbym Wam życzyć – nadal bądźcie ludźmi otwartymi, ciekawymi świata, poszukującymi i znajdującymi odpowiedzi na pytania, które będą pojawiały się na Waszej drodze. Pamiętajcie, że szkoła, w której spędziliście ostatnie trzy lata, nadal pozostaje Waszą szkołą, a jej drzwi są dla Was zawsze otwarte.

Życzę sukcesu na maturze i w dalszym życiu
Piotr Wanat

Świadectwa możecie Państwo odbierać w Pn, Wt, Śr, od godz. 11.00 do 14.00 w sali 44. W innym terminie w sekretariacie szkoły.

Zapraszamy też do oglądnięcia pożegnania w wersji filmowej przygotowane przez uczniów kl. IIb i IId pod opieką Pani B. Ostasz, I. Łuki.

 

POKAŻ, CO CZYTASZ!

ksiązki

Wspólnie z biblioteką szkolną zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej I LO. Zasady są proste.

Czytasz? Wyślij do nas zdjęcie książki albo siebie z książką, albo książkowej aranżacji. Pomysł możesz zrealizować poważnie, śmiesznie, zaskakująco - jak tylko chcesz.

Zdjęcie wyślij do nas albo przez FB, albo na Teams do prof. Michała Żarskiego, albo na mail mzarski@1lo.rzeszow.pl.

Pokażmy sobie i innym, że literatura to nasze drugie imię! 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.