MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Debata oksfordzka online dotycząca zbrodni katyńskiej

27 maja 2020 roku odbyła się online debat oksfordzka na temat Polityka historyczna PRL doprowadziła do wymazania zbrodni katyńskiej, jako mordu sowieckiego ze świadomości społeczeństwa polskiego w okresie PRL
W debacie wzięli udział uczniowie klas pierwszych. W drużynie Propozycji byli: Laura Grębowska, Aleksander Oleszek, Julia Wiater i Mateusz Kulig. Po stronie Opozycji znaleźli się: Aleksandra Warchoł, Krzysztof Bira, Szymon Urbanek i Bartosz Łapkowski.
Marszałkiem debaty była koordynatorka szkolnego klubu debat Katarzyna Kiebała z kl.2b.
Debatę sędziowali: pan dyrektor I LO Piotr Wanat, pani prof. Katarzyna Milcarek-Mróz oraz pan prof. Marcin Świętoń.
Wg  sędziów to opozycja wykazała się nieco lepszymi argumentami i dlatego teza została obalona.
Debata wpisuje się w cykl działań związanych z projektem "Ich służba trwa" przypominającym o ofiarach zbrodni katyńskiej.

Debatę można oglądnąć na stronie https://web.microsoftstream.com/video/ae64d238-d187-4e5a-a59c-1efcf3749f17

 

Debata oksfordzka 27.5

27 maja o godzinie 17 odbędzie się debata oksfordzka organizowana przez klub debat I LO. Temat debaty brzmi: Polityka historyczna PRL doprowadziła do wymazania zbrodni katyńskiej jako mordu sowieckiego ze świadomości społeczeństwa polskiego w okresie PRL-u. Debata jest organizowana w ramach projektu dotyczącego zbrodni katyńskiej "Ich służba trwa".

Koordynatorem debaty jest Katarzyna Kiebała z kl.2b. Osoby zainteresowane przysłuchiwaniem się debacie niech kontaktują się bezpośrednio z K.Kiebałą. Debata będzie również zamieszczona na stronie szkoły.

Opiekunem klubu debat jest prof. K.Milcarek-Mróz

Absolwent I LO Rektorem AGH

lis

25 maja 2020 r. Rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej na kadencję 2020-2024 został wybrany prof. dr hab. inż. Jerzy Lis - absolwent naszego Liceum. Nowy Rektor rozpocznie urzędowanie 1 września br.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!
Artykuł Nowiny24.pl

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 16 maja 2020 r. zmarł
Jan Bator,

absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie (1968 r.) i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,

wieloletni Prezes Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych
„KRUSZGEO" S.A. w Rzeszowie.

Straciliśmy niezwykle ciepłego człowieka, serdecznego przyjaciela i donatora Szkoły.

Społeczność I Liceum w Rzeszowie

znicz

​ks. Józef Herman Osiński

Film o ​ks. Józefie Hermanie Osińskim, ​ absolwencie ILO w Rzeszowie, wybitnym elektryku - film wydany z okazji 280 rocznicy urodzin.

 

Nasze liceum matematycznie

ZDj Matematyka na strone LO 1

Nasz ostatni matematyczny wyjazd miał miejsce na początku marca. Uczestniczyliśmy w Dniu Wydziału Matematyczno - Informatycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Braliśmy udział w wykładach i warsztatach z różnych dziedzin matematyki. Od marca pracujemy w systemie zdalnego nauczania. Oprócz lekcji, zajęć dodatkowych, uczestniczymy w wykładach i warsztatach matematycznych prowadzonych przez wykładowców z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Odkrywamy nowe dziedziny matematyki. Zapraszamy uczniów naszej szkoły, zainteresowanych matematyką, do wspólnego poznawania tajników dziedziny, o której wielu mówi "królowa nauk".

Klub debat online

debataMiło mi poinformować, że swoją działalność reaktywował klub debat tym razem w formie online. Koordynatorem klubu debat jest uczennica klasy 2b Katarzyna Kiebała. Debaty prowadzone są w formie parlamentarnej i oksfordziej. Spotkania odbywają się we wtorki i piątki ok. godz. 15.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.