MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Współpraca z IPN

Konkurs „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie"

Zapraszam do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie". W konkursie mogą wziąć udział 3 osobowe drużyny. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z prof.K.Milcarek-Mróz do 27.11.15. Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera.

Czytaj więcej: Konkurs „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie"

Wyjazd edukacyjny klasy 1a do Kielc

kl 1a wycieczka kielce7 października 2015 klasa 1a brała udział w wyjeździe integracyjno-edukacyjnym do Kielc. Uczniowie oglądnęli spektakl Kordian w Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Utwór Słowackiego został wyreżyserowany przez Piotra Szczerskiego, a muzykę skomponował Zygmunt Konieczny. Po spektaklu zwiedzano Muzeum Młodzieńczych lat Stefana Żeromskiego. Tam młodzież usłyszała wiele ciekawych informacji związanych z życiem i edukacją autora „Syzyfowych prac”.

Czytaj więcej: Wyjazd edukacyjny klasy 1a do Kielc

Spotkanie z komiksem w I LO!

W ramach obchodów 15 – lecia Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Rzeszowski zorganizował 1 października 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym spotkanie z „komiksem historycznym” oraz pokaz filmu dokumentalnego „W ostatniej chwili. O komiksie w PRL-u” w reżyserii Mateusza Szlachtycza.  W wykładzie i pokazie brali udział uczniowie naszego liceum oraz innych rzeszowskich szkół.

komiks 2 komiks 3

Wtorki z IPN-em!

wtorki z IPN

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, zaprasza na filmy w ramach cyklu bezpłatnych pokazów filmowych. Pokazy odbywają się we wtorki w kinie „Zorza" w Rzeszowie, o godz. 18.00. Odbiór darmowych wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18. Projekcje filmów poprzedzone są krótkimi wykładami pracowników IPN. Serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Welkom! Willkommen! Bienvenu!

sprzaczki 2015 09 30Już czwarty raz uczniowie Naszego Liceum zostali laureatami konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy..." organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. W tym roku nagrodą jest wyjazd śladami 1. Dywizji Pańcernej gen. Stanisława Maczka przez Holandię, Niemcy, Francję oraz Belgię.

Właśnie spod pięknej francuskiej katedry w Amiens (widoczna na zdjęciu) przesyłamy pozdrowienia pełne słońca jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z relacją ze wspaniałego wyjazdu, która zostanie umieszczona na stronie szkoły zaraz po powrocie.

Tegoroczna laureatka Alicja Serafin
wraz opiekunem prof. Danielem Betleją.

15 lat działalności Instytutu Pamięci Narodowej!

IPN 15lat

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza na obchody 15 lat działalności Instytutu Pamięci Narodowej.


1 października 2015 r. –DZIEŃ DLA SZKOŁY
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, ul. 3 Maja 15

12.00 – Spotkanie z „komiksem historycznym” oraz pokaz filmu dokumentalnego „W ostatniej chwili. O komiksie w PRL-u” w reżyserii Mateusza Szlachtycza
Zainteresowane grupy szkolne prosimy o kontakt pod numerem tel. 17 8606026

Czytaj więcej: 15 lat działalności Instytutu Pamięci Narodowej!

Nagroda dla I Liceum Ogólnokształcącego za udział w projekcie "Żywe Muzeum"!

pomnik KościuszkiZ okazji 35-lecia NSZZ „Solidarność”  21 i 22 września nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Żywe Muzeum”, przygotowanym przez Regionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” i Instytut Pamięci Narodowej Oddział Rzeszów. 

Miło nam poinformować, że I LO zostało wyróżnione nagrodą specjalną za wystawienie największej liczby uczniów spośród szkół rzeszowskich biorących udział w projekcie „Żywe Muzeum’. W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 1a, 2a i 3a.
Nasza uczennica – Gabriela Magoń z klasy 1a została wylosowana w konkursie i otrzymała nagrodę specjalną.

Gratulujemy!

nagroda dla 1lo zywe muz  nagroda gaba

Czytaj więcej: Nagroda dla I Liceum Ogólnokształcącego za udział w projekcie "Żywe Muzeum"!

Sukces w konkursie "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy"!

sprzaczki i guziki 2015 alicja serafin kpt mieczyslaw bielen 200Miło nam poinformować, że w VI edycji konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy" laureatką została Alicja Serafin z klasy 1f. Opiekunem uczennicy jest prof. Daniel Betleja.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej. Zadaniem uczestników konkursu (uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) było stworzenie karty z albumu poświęconej jednej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Z ponad 500 prac konkursowych nagrodzono autorów 38 najlepszych prac. Udział w tegorocznej edycji konkursu wzięło ponad 800 osób. W tym roku laureaci wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym szlakiem walk 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, przemierzając m.in. Niemcy, Holandię, Francję, Belgię.

Laureatce i opiekunowi serdecznie gratulujemy!!!

Nasi nauczyciele laureatami konkursu IPN!

W związku z 70 rocznicą Obławy Augustowskiej Instytut Pamięci Narodowej zaprosił nauczycieli i studentów do wzięcia udziału w konkursie „70 lat po Obławie Augustowskiej”.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie scenariusza zajęć lekcyjnych na temat Obławy Augustowskiej w 1945 r.

Decyzją Komisji Konkursowej tytuł laureata konkursu uzyskali między innymi nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie:

Daniel Betleja i Katarzyna Milcarek-Mróz.

Nagrodą w konkursie jest udział w historycznym konwersatorium objazdowym do miejsc związanych z Obławą Augustowską oraz na Wileńszczyznę.

Serdecznie gratulujemy!

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.