MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Działalność charytatywna

Podziękowania

Gorąco dziękujemy Wszystkim, którzy okazali serce i hojność wspierając leczenie podopiecznych „Felineusa” i „Majki”.

Razem udało nam się zebrać 600 złotych, które w całości przekazaliśmy na konto fundacji.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie:)

Wyjazd do Lwowa

Wyjazd do Lwowa 28-29 października dostarczył nam wielu ciekawych wrażeń. Pomimo długiego oczekiwania na przekroczenie granicy, humor nam dopisywał. Nasz pobyt we Lwowie zaczęliśmy “wspinaczką” na kopiec Unii Lubelskiej, z którego roztaczał się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Następnie udaliśmy się do polskiej świetlicy we Lwowie. Przekazaliśmy jej opiekunom książki, gry i przybory szkolne ufundowane dzięki zbiórce zorganizowanej przez Międzyszkolne Koło Pomocy Kresom. Dzieci lekko speszone izmieszane naszym tłumnym przybyciem ofiarowały nam słodkie upominki oraz własnoręcznie zrobione kwiaty. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Katedry Łacińskiej, dzielnicy jak i katedry ormiańskiej oraz kościoła bernardynów. Po grupowym zwiedzaniu każdy z uczestników mógł indywidualnie rozkoszować się urokami miasta. Wyjątkową popularnością cieszył się sklep ze słodyczami Roshen. Wieczorem wszyscy zmęczeni intensywnym dniem udaliśmy się do wyjątkowo ładnego hotelu. W gościnnych progach Domu Pielgrzyma przywitano nas ciepłą obiadokolacją, po której udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Rankiem uraczono nas pysznym domowym śniadaniem. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty na Cmentarzu Łyczakowskim. Modlitwą oraz symbolicznym światełkiem upamiętniliśmy wybitnych Polaków pochowanych w tym miejscu oraz Obrońców Lwowa, tzw. Orlęta Lwowskie. Wielkie wrażenie zrobiła na uczestnikach wycieczki wizyta w więzieniu na Łąckiego, w miejscu gdzie znajdowała się katownia NKWD i gdzie Sowieci zamordowali wielu Polaków i Ukraińców. Kolejnym punktem naszej wycieczki było spacer po starówce a następnie wejście do wspaniałej Kaplicy Boimów. Na końcu odwiedziliśmy Kościół Dominikanów. Nasz przewodnik był bardzo charyzmatyczny i szybko złapaliśmy z nim wspólny język. Cała wycieczka zakończyła się długim staniem na granicy i krótkim powrotem do Rzeszowa. Przygodą mogliśmy się cieszyć dzięki Gildii Miłośników Nauki a w historię Kresów i Lwowa wprowadzał nas pan Dariusza Zięba.

Oskar Dorbrzniecki kl. 2f

Serdecznie dziękujemy społeczności 1 Liceum za zbiórkę, dzięki której zakupiliśmy 100 zniczy na Cmentarz Łyczakowski i złożyliśmy ja na grobach wybitnych Polaków m.in. Marii Konopnickiej, Stefana Banacha czy Gabrieli Zapolskiej oraz grobach powstańców styczniowych i listopadowych, a także na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Zbiórka pozwoliła nam również zakupić wiele pomocy naukowych dla młodzieży ze świetlicy polskiej we Lwowie. Bardzo dziękuję za hojność i wsparcie.

K.Milcarek-Mróz

Lwów 1Lwów 2Lwów 3Lwów 4Lwów 5Lwów 9

Zbieramy nakrętki dla Emilki

Zachęcamy do włączenia się do akcji zbiórki nakrętek. Na klasę, która uzbiera ich najwięcej, czeka nagroda. Konkurs potrwa do piątku przed feriami.
Tutaj obietnica nagrody
Więcej informacji znajdziecie u Zuzanny Lamers i Karoliny Burz z klasy 3a.

0001 1

Zbiórka na Koci Łapci - dziękujemy!

Czesław Niemen już w 1967 r. śpiewał w Sopocie, że "ludzi dobrej woli jest więcej...". Patrząc na poświęcenie i oddanie Pana Macieja Kosiorowskiego w opiece nad bezdomnymi kotami można przekonać się, że wyśpiewane wówczas słowa przekładają się, oprócz wzniosłych idei, również na pozornie drobne sprawy.

Oddany opiekun zwierząt, którego działalność była już przybliżana na stronie internetowej szkoły, poprosił uczniów oraz nauczycieli I LO o wsparcie jego domu tymczasowego dla kotów - Koci Łapci. Na odzew nie trzeba było długo czekać. W szkole została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na zakup karmy oraz żwirku dla kotów Pana Macieja, w wyniku której zebrano 300 zł.
Kwotę przekazano w całości ośrodkowi, a faktura z rozliczeniem została opublikowana na Facebooku domu dla kotów. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za zaangażowanie i wsparcie szlachetnej idei pomocy porzuconym zwierzętom!

Koty Pana Macieja stale wymagają należytej opieki i troski, dlatego zachęcamy do wspomagania wysiłku ludzi dobrej woli z domu Koci Łapci i wspierania przytułku! Link do strony fb: https://www.facebook.com/kocilapci.rzeszow/

kotki pomoc kotki pomoc 2 kotki pomoc 3

kotki pomoc 4 kotki pomoc 5 

Podziękowania za wsparcie akcji "Opłatek Maltański"

oplatek maltanski

"Nigdy nie wolno zapomnieć, że w dusze młodzieży można tylko to wszczepić, co się pragnie, aby tam na zawsze pozostało."
François Fénelon
Dziękujemy koleżankom i kolegom z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie za wrażliwość, bezinteresowną chęć czynienia dobra, pomoc i wsparcie naszej akcji - Opłatek Maltański 2018! Nasi wolontariusze odebrali od uczniów dary do paczek świątecznych dla dzieci. Młodzież zbierała artykuły szkolne oraz małe co nieco dla najmłodszych gości Opłatka Maltańskiego. Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi nie pozostało obojętnych i przyłączyło się do akcji.
Podziękowania kierujemy również do dyrekcji za możliwość przeprowadzenia zbiórki.


Przedstawiciele Maltańskiej Służby Medycznej

Nowa inicjatywa "Serce dla Afryki"

Z inicjatywy Pana Prof. Czyża uczniowie I LO zdecydowali się podjąć dzieło ,,Adopcja Serca''. Jest to rodzaj materialnej pomocy ubogim dzieciom z krajów trzeciego świata. Jej celem jest umożliwienie wybranemu dziecku dostępu do edukacji. Przebieg takiej adopcji jest bardzo prosty, wystarczy zebrać odpowiednią sumę pieniędzy (koszt rocznego utrzymania dziecka w przedszkolu lub szkole to tylko 400 zł) i przekazać pracującym tam misjonarzom. Taka kwota wystarczy, by zapewnić wybranemu dziecku dostęp do edukacji oraz posiłku podczas zajęć szkolnych. W tym roku pomagamy dzieciom mieszkającym w Senegalu. W pomoc zaangażowali się uczniowie klas : 1a, 1e, 1f, 2a, 2f, 3b, 3e, co umożliwiło zebranie kwoty równej 940 zł. Klasa 2a wykazała się szczególną szlachetnością, gdyż jej uczniowie zebrali kwotę pozwalającą na samodzielną adopcję.

Gorąco wszystkich zapraszamy na wędrówkę serc po zapomnianym lądzie, nie bądź egoistą, pomagaj :))

001b003b

Zbieraliśmy z pompą!

akcja Zbiórka z pompą27 października 2018 roku na rzeszowskich Bulwarach odbyła się "Zbiórka z pompą" czyli akcja charytatywna, w czasie której były zbierane fundusze na Fundację Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Podczas akcji mieszkańcy Rzeszowa ustanowili rekord Polski w ilości osób robiących pompki przez minutę - 126 osób przez minutę robiło pompki na scenie na Bulwarach. Akcja została zorganizowana przez uczniów naszej szkoły Jakuba Beresia i Oskara Dobrzenieckiego z klasy 1f, którzy w ramach projektu "Zwolnieni z teorii" postanowili zrobić "Zbiórkę z pompą". Uczniowie nie tylko pozyskali sponsorów, uzyskali patronaty, zaangażowali władze miasta, jak również zachęcili mieszkańców miasta do licznego stawienia się na Bulwarach rzeszowskich. Akcję prowadził radny miasta Rzeszowa pan Waldemar Wywrocki.

Czytaj więcej: Zbieraliśmy z pompą!

Pomoc dla "Kundelka"

kundel„Dorzuć się na karmę“
26. lutego rozpoczęliśmy w naszej szkole zbiórkę pieniędzy dla rzeszowskiego schroniska „Kundelek“. Akcja będzie trwać do 27. marca. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznej karmy dla psów. Zbiórkę koordynuje p. B. Ostasz i p. M. Wyganowska.
Zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu.
Każda złotówka sie liczy!
Dziękujemy!

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

caritasSPOTKANIE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Zapraszamy na spotkanie wolontariuszy SK Caritas

w poniedziałek 5 marca o godz.11.35 w sali 34

Szczególnie zapraszamy osoby chcące wziąć udział w świątecznej zbiórce żywności, która odbędzie się w dniach 9 - 10 marca.

Opiekunowie SK Caritas

Spotkanie wolontariuszy - pomoc dla Gruzji

Pro SPEW środę 22.11.17 o godz. 10.35 (duża przerwa) w sali nr 12 odbędzie się spotkanie wolontariuszy fundacji Pro Spe, która zajmuje się organizowaniem pomocy dla dzieci, ubogich i uciekinierów ze strefy wojennej w Gruzji. Wszystkie osoby, które chcą się przyłączyć do wolontariatu serdecznie zapraszam.

K.Milcarek-Mróz

Podkategorie

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.