MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Działalność charytatywna

Zbieramy prezenty dla dzieci w ramach Opłatka Maltańskiego

opł maltańskiW dniach od 13 do 28 listopada w naszej szkole będzie prowadzona zbiórka zabawek, książek, kosmetyków dla dzieci w ramach Opłatka Maltańskiego.
Zwracamy się do Was o pomoc w stworzeniu paczek dla dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych. Potrzebne są: zabawki, maskotki, przybory szkolne, książki, bajki, kosmetyki do pielęgnacji ciała.
Wszystkie zebrane rzeczy muszą być nowe. Zachęcamy do wsparcia. Przygotujmy prezenty dla dzieci w gronie klasowym lub z grupą przyjaciół. Przyniesione rzeczy prosimy zostawiać w bibliotece szkolnej w dniach od 13 do 28 listopada 2017 r. 

Czytaj więcej: Zbieramy prezenty dla dzieci w ramach Opłatka Maltańskiego

Wolontariat i pomoc dla Gruzji!

Pro SPEW środę 11.10.17 o godz. 10.35 (duża przerwa) w sali nr 12 odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych działaniem w fundacji Pro Spe, która wspiera dzieci, dorosłych i samotnych na terenie Gruzji. Zapraszamy serdecznie do współpracy. Nazwa PRO SPE oznacza: „ku nadziei”. Zatem jeśli możemy coś konkretnego dać innym, to dajmy. A dlaczego mamy dać? Bo trochę więcej otrzymaliśmy. Wszystko co robi Fundacja, jest konsultowane z księżmi Polakami i wolontariuszami pracującymi w Gruzji. Zapraszamy do włączenia się w wolontariat, by nieść nadzieję wszystkim, którym ona jest konieczna.

Więcej informacji na stronie fundacji: http://prospe.org/

K.Milcarek-Mróz

TRWA AKCJA ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

Schowek01W naszej szkole dzisiaj czyli 27 X 2016 roku prowadzona jest zbiórka funduszy na zakup zniczy na cmentarz Łyczakowski we Lwowie. Akcję na Podkarpaciu koordynuje TVP Rzeszów, a jej wielki finał będzie mieć miejsce w dniu dzisiejszym w siedzibie redakcji. W piątek wszystko co uda się zebrać zostanie zawiezione do Lwowa, ale też Strzelczysk, Mościsk i Pnikuta. Co roku właśnie ta akcja łączy Polaków po obu stronach granicy. Znicze zbierane w Polsce, głównie na Podkarpaciu rozstawiają i zapalają Polacy ze Lwowa. To dzięki tysiącom osób, które się w nią włączają lwowskie cmentarze 1 listopada mogą rozbłysnąć tysiącami światełek pamięci. Tak było rok temu, gdy do Lwowa trafiło ponad 50 tysięcy zniczy, w tym 25 tysięcy zebranych na Podkarpaciu. Za każdym razem sprawiają Lwowiakom - głównie tym najstarszym  tak samo wielką radość. Jak mówią - to im pomaga w tym, żeby ciągle być dumnym z tego, że są Polakami.   To także wsparcie finansowe. Polaków we Lwowie jest coraz mniej a znicze kosztują. Wielu nie stać na to, aby kupić ich na tyle dużo, aby można było rozpalić także na grobach bezimiennych i zapomnianych Dzięki akcji to możliwe. A 1 listopada stał się dla Polaków ze Lwowa prawdziwym świętem, kiedy spotykają się właśnie na Łyczakowie - przy zapalaniu zniczy. 

Zbiórka darów na Opłatek Maltański

opłatek maltańskiW dniach od 3 do 21 października 2016 roku w I LO odbyła się zbórka zabawek, artykułów szkolnych, książek i bajek dla dzieci, kosmetyków do pielęgnacji ciała oraz słodyczy. Wszystkie zebrane dary trafią do paczek dla dzieci zaproszonych na Opłatek Maltański. zbiórka opłatek maltański

Opłatek Maltański jest to kolacji wigilijna dla osób ubogich, samotnych, niepełnosprawnych, z rodzin wielodzietnych, walczących z trudnościami życia. W tym roku do stołu wigilijnego zaprosimy 100 osób, są to osoby z Parafii Garnizonowej przy której działa nasz oddział oraz dzieci z rodzinami ze Świetlicy Profilaktyczno Wychowawczej przy ul. Jałowego w Rzeszowie.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji.

Kinga Skowronek i Katarzyna Milcarek-Mróz

Czytaj więcej: Zbiórka darów na Opłatek Maltański

Kilometry Caritas - wrzuć złotówkę!!!

caritas logo W ramach akcji Caritas Diecezji Rzeszowskiej włączamy się do zbiórki złotówek dla niepełnosprawnych.

Od dzisiaj każda klasa ma za zadanie uzbierać jak największą liczbę złotówek. Na zwycięską klasę czeka nagroda. 

Akcję rozpoczynamy 06 kwietnia i potrwa do 22 kwietnia 2016. 25 kwietnia odbędzie się komisyjne liczenie złotówek i ogłoszenie zwycięskiej klasy. Prosimy o włączenie w akcję wszystkich chętnych, którzy pragną pomagać niepełnosprawnym!!!

Czytaj więcej: Kilometry Caritas - wrzuć złotówkę!!!

Kiermasz wielkanocny 14.3!!!

caritas logoZapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję Szkolnego Koła Caritas - kiermasz wielkanocny 14 marca 2016. Będzie można kupić kartki świąteczne, ozdoby, pisanki, stroiki czy wspaniałe wypieki. Dobrze wykorzystaj swoje kieszonkowe i wspomóż potrzebującą osobę z naszej szkoły.

I.Micał, K.Milcarek-Mróz, ks.P.Kura

Akcja pomocy Polakom we Lwowie!

II edycja akcji świątecznej pomocy Polakom we Lwowie!zbiórka Lwów Prosimy o ofiarowanie na rzecz naszych krajan produktów takich jak: makaron, kasza, ryż, kawa, mąka, cukier, sól, przyprawy, słodycze, oleje oraz inne artykuły o długim terminie ważności.  

Prosimy o włączenie się do akcji. Przyniesione rzeczy można składać w bibliotece szkolnej do piątku 18.12.2015. Wszystkim, którzy zechcą wspomóc naszych rodaków serdecznie dziękujemy!!! 

Czytaj więcej: Akcja pomocy Polakom we Lwowie!

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny Caritas 1LO

caritas14 grudnia 2015 w naszym liceum obędzie się Kiermasz Świąteczny orgazniowany przez Caritas I LO na rzecz potrzebującego ucznia naszej szkoły. Będzie można zakupić ozdoby świąteczne i choinkowe, pierniczki i różne smakołyki. Prosimy o włączenie się do naszej akcji.

Szlachetna Paczka w 1LO

logo szlachetna paczkaSerdecznie dziękujemy za włączenie się społeczności szkolnej w akcję "Szlachetna Paczka". Dzięki waszej pomocy rodziny potrzebujące otrzymają wpaniałe prezenty na Święta. Serdecznie dziękujemy za wasze wielkie serca, szczególne podziękowania dla uczniów klasy 1a i 1f, Samorządu Uczniowskiego oraz koordynatora akcji Karoliny Kowalskiej z kl.1a.

szlachetna paczka zdj

Podkategorie

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.