MOTTO TYGODNIA 
Ab alio expectes,
alteri quod feceris.
Od drugiego oczekuj,
co innemu czynisz.
Lucius Annaeus Seneca (Minor)

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Działalność charytatywna

Szlachetna Paczka w I LO!

szlachetna paczkaZapraszamy do włączenia się do akcji Szlachetna Paczka. Klasy 1a i 1f już zbierają prezenty do paczki, zapraszamy do przyłączenia się do nas. W załączniki potrzeby rodzin, które wspomagamy. Jeśli chcesz pomóc i pobawić się w św. Mikołaja - nie zwlekaj masz czas tylko do środy 2.12.15 do 15.00! Podarunki proszę składać w bibliotece szkolnej. Koordynatorem akcji jest Karolina Kowalska z kl.1a, opiekunem p.K.Milcarek-Mróz.

szlachetna-paczka.docx

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas!

caritasSzkolne koło Caritas w I LO w Rzeszowie zaprasza wszystkich wolontariuszy na spotkanie, które odbędzie się 16.11.2015 (poniedziałek) o godzinie 11.40 w sali nr 49. W czasie spotkania wybierzemy przewodniczącego SKC. Serdecznie zapraszamy!

Prof.K.Milcarek-Mróz, prof. I.Micał

Spotkanie wolontariuszy - kwesta na cmentarzach.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne związane z kwestą na cmentarzach, która odbędzie się w dniach 31.10. i 1.11. Spotkanie będzie w środę 28.10. o godz. 11.35 w sali nr 12.
Proszę o przyniesienie zgód od rodziców.
prof.I.Micał

Zbiórka charytatywna - Opłatek Maltański!!!

W dniach od 19 do 30 października w naszej szkole będzie prowadzona zbiórka zabawek, książek, kosmetyków dla ubogich rodzin, osób samotnych i niepełnosprawnych w ramach Opłatka Maltańskiego.

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc w stworzeniu paczek dla dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych. Potrzebne są: zabawki, maskotki, przybory szkolne, książki, bajki, kosmetyki do pielęgnacji ciała.

Wszystkie rzeczy zebrane muszą być nowe. Zachęcamy do wsparcia. Przyniesione rzeczy prosimy zostawiać w bibliotece szkolnej w dniach od 19-27.10.2015 r.

Czytaj więcej: Zbiórka charytatywna - Opłatek Maltański!!!

Zjazd Jubileuszowy Szkolnych Kół Caritas!

poczet mszaW dniach 12-13 września 2015 r.odbył się się Ogólnopolski Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Szkolnych Kół Caritas (SKC) z 22 diecezji w Polsce – łącznie dwa i pół tysiąca dzieci i młodzieży z opiekunami i księżmi asystentami.

Ok. 30 uczniów z naszej szkoły wraz z dyrekcją i opiekunami Caritas również brało udział w Zjeździe Jubileuszowym. Młodzież z I LO aktywnie włączyła się w organizację Zjazdu. Uczennice i uczniowie z kl.1a i 3e asystowali w poczcie sztandarowym przy sztandarze Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Uczennica z kl. 1b śpiewała psalm podczas niedzielnej Mszy Św.

Czytaj więcej: Zjazd Jubileuszowy Szkolnych Kół Caritas!

Spotkanie uczestników Zjazdu Caritas!

caritasWolontariuszy Caritas oraz osoby zainteresowane udziałem w Jubileuszowym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, który odbędzie się 12 i 13 września br. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek 10.09 o godz.10.35 (duża przerwa) w sali nr 12. Uczestnicy Zjazdu proszeni są o przyniesienie zgody rodziców.

Opiekunki Caritas

K.Milcarek-Mróz i I.Micał

zgoda_na_udział_w_zjeździe.docx

Zapraszamy młodzież na Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas!

caritasZapraszamy młodzież na Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas, który odbędzie się w dniach 12 i 13 września 2015 roku w Rzeszowie.

Program Zjazdu:

Sobota – 12 września

  • 1700 – powitanie, prezentacja grup/ hymn jubileuszowy
  • 1800-1830 – świadectwa działalności (Pani Maria Kowalska – inicjatorka i opiekunka pierwszego w Polsce SKC – przy II LO w Rzeszowie; członkowie SKC z wybranych diecezji)
  • 1830-1940 – koncert Zespołu Szanty, piosenki; fragmenty filmu o akcjach SKC; Bartosz Ćwik (akrobatyka rowerowa), pokaz akrobatyki sportowej
  • 1940-2030 –kolacja
  • 2030-2130 – przejście do fontanny multimedialnej
  • 2145-2250 – koncert w hali sportowej

Czytaj więcej: Zapraszamy młodzież na Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas!

Spotkanie koła Caritas

caritasCaritas w I LO w Rzeszowie zaprasza na spotkanie we wtorek 10.03.2015 roku o godz. 12.30 w sali nr 12, w związku ze zbliżającą się akcją przedświątecznej zbiórki żywności (13-14.03).

 

K.Milcarek-Mróz

ks.Piotr i ks.Łukasz

Caritas - spotkanie

Caritas w I LO w Rzeszowie zaprasza na spotkanie wcaritas środę 10.12.2014 o godzinie 10.35 (duża przerwa) w sali nr 12. Spotkanie ma związek ze zbiórką żywności "Tak, pomagam".

Serdecznie zapraszamy

SK Caritas - XIV finał akcji „Pomóż Koledze”

xviii pomoz koledze m

17-19 kwietnia w naszej szkole odbyła się po raz 14 akcja „Pomóż Koledze” obejmująca aukcję zorganizowaną na sali gimnastyczneji oraz sprzedaż darów na kiermaszu znajdującym się przed budynkiem szkolnym. Aukcję wzbogaciły występy karaokę w wykonaniu naszych uczniów i wokalnych zespołów szkolnych oraz pokazy zorganizowane przez Komendę Miejską Policji, Wojewódzką Komendę Straży Pożarnej, Strzelców Podhalańskich, Krystiana Herbę, Szkołę Kung-Fu Chow Gar, zespoły taneczne, zespół wokalny Che Donna.

Dzięki pomocy rzeszowskich przedsiębiorców, życzliwości właścicieli firm, zakładów usługowych, sklepów, kin, teatru, którzy ofiarowali dary, zebraliśmy sporą kwotę. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rzecz uczniów naszego Liceum, którzy mają bardzo trudną sytację materialną, a także problemy ze zdrowiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się swoją pomocą.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas
mgr Agnieszka Ziaja
ks. Piotr Anioł

Pokazy na boisku /FILM/

Podkategorie

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.